Kulaklara küpe olacak söz

Kulaklara küpe olacak söz

Aydın Doğan, öyle bir söz söyledi ki bütün medya patronları örnek almalı...Aydın Doğan'ın "Bütün duvarlara asacağım" dediği söz...

Kulaklara küpe olacak söz
16px
24px
06.04.2007 13:16
ABONE OLgoogle

Aydın Doğan, dün gece Demirel'in konuk olduğu B TV'ye telefonla canlı bağlanarak Gözcü olayını anlattı. Doğan'ın rahatsızlığı, gazetenin "muhalif olduğu için" kapatıldığı söylentisiydi.

Muhalefetin de bu söylentiyi kullanmaya çalıştığını belirten Doğan, Gözcü'nün zarar ettiği için kapatıldığını vurguladı.

DUVARA YAZACAK

"Gazetecilik para kazanmak için yapılmaz" sözünün artık demode olduğunu belirten Doğan, bütün gazetelerinin duvarlarına bir cümleyi asacak. Bu cümlede; "Ekonomik özgürlüğü olmayan hiçbir gazete bağımsız olduğunu iddia edemez" sözü yazacak.

Gözcü gazetesinin kapatılmasının uzun zamandır gündemde olduğunu kaydeden Aydın Doğan, sadece geçen yılki zararın 3.5 trilyona (TL) yakın olduğunu belirtti.

Doğan, "Başka neden kapatılmış olabileceğini ben anlamakta zorluk çekiyorum. Neye yorumlanmak isteniyor. Gözcü gazetesinin kapatılması Türkiye'de neyi değiştirir?" dedi.

"SİZ YUNAN TARAFTARI MISINIZ?"

Gözcü'nün kapısına kilit asılmasına neden olan diğer sıkıntı ise basımı oldu. 8 gazete ile birlikte Vatan'ın baskısını da yaptıklarını hatırlatan Doğan, "Baskı kapasitesi bakımından da epey sıkıntılara giriyorduk. Son Türkiye-Yunanistan maçını veremediğimiz için Gözcü gazetesine okurlardan anormal tepki geldi. Hatta siz Yunan taraftarı mısınız diye suçlamalar da oldu." dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde