Kozmetik devi Flormar, üç Türk yatırımcıdan oluşan konsorsiyuma satılıyor

Kozmetik devi Flormar, üç Türk yatırımcıdan oluşan konsorsiyuma satılıyor

Güzellik zinciri Yves Rocher, Dr Pierre Ricaud, Sabon ve Petit Bateau'nun sahibi olan Rocher Grubu, kozmetik markası Flormar’ı satmak için, Esas Private Equity, Tacirler Asset Management ve Credia Partners olmak üzere üç Türk yatırımcıdan oluşan bir konsorsiyumla satış vaadi anlaşması imzaladı.

Kozmetik devi Flormar, üç Türk yatırımcıdan oluşan konsorsiyuma satılıyor
16px
24px
10.07.2024 10:32Güncelleme: 10.07.2024 11:46
ABONE OLgoogle
00:00

Rocher, 2012'de Türk şirketi olan Flormar'ın çoğunluk hissesini satın aldı ve 2021'de tamamen sahibi oldu.

Rocher satın almanın ardından yaptığı açıklamada, "Son üç yılda Flormar'ın Türkiye pazarındaki liderliği, pazar payında beş puanlık bir artışla güçlendi. Flormar Türkiye'de bir numaralı makyaj markası konumunu pekiştirdi" demişti.

Flormar'ın Türkiye'deki performansının yanı sıra dünya çapında bin 750'den fazla mağazası olduğu söyleniyor. 

Bu elden çıkarmalar, özellikle satışlarındaki erozyon ve değişen tüketici alışkanlıklarıyla mücadele etmeyi amaçlayan Rocher'ın dönüşümünün bir parçası. Grubun da belirttiği gibi, bu dönüşüm özellikle gelişimi için stratejik bir bölge olan Asya'da, finansal taahhütlerine saygı duyarak geleceğine yatırım yapma konusunda manevra alanı açacak.

Portföyünde dokuz marka bulunan Rocher, 2023'te 2,2 milyar euroluk satış kaydetti.

ÜÇ TÜRK YATIRIMCIYA KONSORSİYUM

Rocher şimdi de Flormar’ı satmak için, Esas Private Equity, Tacirler Asset Management ve Credia Partners olmak üzere üç Türk yatırımcıdan oluşan bir konsorsiyumla satış vaadi anlaşması imzaladı.
patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde