‘Kontenjanımız doldu, bağışınızı alamayız’

‘Kontenjanımız doldu, bağışınızı alamayız’

Seydişehir Ticaret Odası tarafından Seydişehir Devlet Hastanesi’ne hibe edilen yeni minibüs, Sağlık Bakanlığı’nın hibe kontenjanının dolması nedeniyle çürümeye terk edildi.

‘Kontenjanımız doldu, bağışınızı alamayız’
16px
24px
11.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Seydişehir Ticaret Odası, yaşlı ve kimsesiz hastaların yanı sıra diyaliz hastalarını da taşımak için Devlet Hastanesi bünyesinde minibüs ihtiyacı olduğunu tespit etti. Başvuru üzerine başhekimlik 02 Haziran 2006 tarihli yazı ile Sağlık Bakanlığı’na Ticaret Odası Başkanlığı’nın hastaneye minibüs bağışlamak isteğini iletti. Hastane yetkilileri tarafından istek olumlu karşılandı. Ticaret Odası tarafından 28 bin YTL’ye alınan minibüs için hastaneye bağış işlemlerine başlandı. Ancak Sağlık Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığının 27 Ocak 2006 tarihli genelgesi sebebiyle minibüsün hastane idaresi tarafından teslim alınamayacağı ortaya çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri 2006 yılı için Sağlık Bakanlığı’na, 25 adet aracı hibe yoluyla alma yetkisi verildiğini söyledi. Hibe kontenjanının dolduğunu kaydeden yetkililer, aracın 2007 yılı başında alınabileceğini söyledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde