Klonlanmış cep telefonları kapanmıyor

Klonlanmış cep telefonları kapanmıyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, cep telefonlarını kapatılması işleminin yeni bir inceleme yapılıncaya kadar durdurulduğunu söyledi.

Klonlanmış cep telefonları kapanmıyor
16px
24px
08.07.2006 16:46Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Yıldırım, gazetecilerin, sabit telefon hizmetlerinde şirket sayısının artmasının telefon ücretlerine yansıyıp yansımayacağı yönündeki bir soru üzerine, özel havayollarının hizmete başlamasıyla hem sektörün büyüdüğünü hem rekabetin arttığını, en önemlisi de fiyatların düştüğünü belirtti.

Bu uygulamadan vatandaşın kazançlı çıktığını anımsatan Yıldırım, ”amacımız Telekomünikasyon sektöründe de bunu yapmak. Aynı hizmeti Türk Telekomünikasyon'dan başkaları da veriyorsa hizmet kalitesi artacaktır. Rekabetle birlikte bu durum halkımıza ciddi bir katkı sağlayacaktır” dedi.

"5 BİN TELEFON VAR"

Kaçak olduğu gerekçesiyle cep telefonlarının kapatılması uygulamasında bazı vatandaşlardın haksızlığa uğradığı yönünde çıkan haberlerle ilgili bir soruya ise Yıldırım, şu yanıtı verdi: “Bu konu ile ilgili Telekomünikasyon Kurumu Başkanı ile bir görüşme yaptım. İncelemeye alınan ve kapatılmaya başlanan telefonlar teker teker elden geçiriliyor. Vatandaşın mağdur olmaması için bu telefonlar kontrol ediliyor. Bu şekilde olan 5 bin telefon var. Hakikaten iddia edildiği gibi bir klonlama var mı yoksa kayıtların yaptırılması mı unutulmuş ya da telefonların faturaları mı kaybedilmiş. Bunlar tekrar kontrol ediliyor. Cep telefonlarının kapatılması işlemi yeni bir inceleme yapılıncaya kadar durduruldu.”
Yıldırım, kapatılma işleminin ne zamana kadar durdurulduğunu sorusunu ise “onlar tespit edilinceye kadar” diyerek yanıtladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde