Kılıçdaroğlu, bu kez seçmen listesine girdi

Kılıçdaroğlu, bu kez seçmen listesine girdi

12 Eylül'de yapılan referandumunda oy kullanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bugün asılan seçmen kütüklerinde isminin yer aldığı görüldü.

Kılıçdaroğlu, bu kez seçmen listesine girdi
16px
24px
18.03.2011 13:14
ABONE OLgoogle

Seçmen kaydı bulunamadığı için 12 Eylül'de yapılan referandumunda oy kullanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bugün asılan seçmen kütüklerinde isminin yer aldığı görüldü. Çukurambar Mahalle Muhtarlığı'na seçmen kaydını yaptıran Kılıçdaroğlu, milletvekili olduğu için 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde istediği ilde oyunu kullanabileceği öğrenildi.

12 Haziran 2011'de yapılacak milletvekili genel seçiminde oy kullanacakların seçmen k ütüklerindeki bilgileri, güncellenmesi amacıyla bugün muhtarlıklarda askıya çıkarı ldı. 12 Eylül Referandumunda seçmen listesinde kaydı bulunmadığı için oy kullanamayan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu seçimde oy kullanabilmek için kaydını yaptırdığı öğrenildi. Çukurambar Mahalle Muhtarlığı'na kaydını yaptırarak önlemini alan Kılıçdaroğlu'nun bugün asılan listelerde ismi yer aldı. Kılıçdaroğlu ile birlikte eşi Selvi ve oğlu Kerem'in de listede ismi yer alıyor.

Kılıçdaroğlu'nun mahallesinde oturduklarını bildiklerini belirten Mahalle Muhtarı Mehmet İhsan Gülbudak, Kılıçdaroğlu ve ailesinin isminin listede yer aldığını söyledi. Gülbudak, Kılıçdaroğlu'nun milletvekili olduğu için 81 ilde istediği herhangi bir yerde oyunu kullanabileceği kaydetti.
Gülbudak, bugün askıya çıkarılan seçmen listelerinin 31 Mart'a kadar askıda kalacağını sözlerine ekledi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde