'Kaynak hortumculardan'

'Kaynak hortumculardan'

ULAŞTIRMA BAKANI YILDIRIM; HORTUMCUDAN 3 YILDA 70 KATRİLYON PARA ALDIK.

'Kaynak hortumculardan'
16px
24px
21.04.2006 21:49
ABONE OLgoogle

"Tefecinin elinden bu ülkenin hazinesini aldık" diyen Bakan Yıldırım, "Kaynak nereden bulacaksınız" diyenlere hortumlanan paraları örnek gösterdi.

Söke söke bu milletin paralarını, hortumlanan kaynaklarını, geri aldıklarını, son kuruşunu alıncaya kadar da mücadele devam etmeye kararlı olduklarını aktaran Yıldırım, "Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyan bir başbakanınız var. 'Kaynak nerede' diye soranlara işte hortumculardan geri aldığımız paralar diyoruz. Peşlerine düştük. Fitil fitil burunlarından getirerek bunları geri alıyoruz. Hortumlamaya kimse bundan sonra cesaret edemeyecek. 3 yılda 70 katrilyon tefeciden para aldık." dedi.

Türkiye'de AK Parti öncesi ve sonrasının konuşulmasının gerektiğine değinen Yıldırım, AK Parti'nin göreve gelmesinin ardından 3 yıl sonraki gelişmeleri rakamlarla ortaya koydu. Yıldırım, enflasyonda tek haneli rakamlara düşülerek çalışanların ücretlerinin yüzde 60 civarında iyileştirildiğini kaydetti.

Partisinin Afyonkarahisar 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda partililere seslenen Bakan Yıldırım, hükümetin ilk icraat olarak 37 olan bakanlık sayısını 22'ye düşürerek tasarrufa başladığını söyledi. Türkiye'de 1 milyar dolarlık yatırım dahi düşünülemezken 2005 yılında 9 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirildiğini kaydeden Yıldırım, 2002 yılındaki krizin de bir gecede milletin yüzde 50 fakirlediğinin unutulmaması gerektiğine dikkat çekti. Borsanın 8 binlerden 44 bine çıktığını, 1998-2000 yılları arasındaki Türkiye'de yüzde 0 büyümeye karşılık, 2003-2005 yılları arasında yüzde 7,6'lık büyüme gerçekleştiğini anlatan Bakan Yıldırım, "2010 yılında kişi başına 10 bin dolarlık milli geliri ile dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girecektir." dedi. Faizlerin yüzde 70'lerden yüzde 14 seviyelerine geldiğini ifade eden Yıldırım, beyaz eşya ve giyim sektöründe yüzde 30 ucuzlama meydan geldiği bilgisini verdi.

Bakan Yıldırım, Gazlıgöl kasabasında bulunan Kızılay madensuyu fabrikasının ek tesislerinin de açılışını yaptı. Açılış sonrasında fabrikayı gezen Yıldırım, yeni üretilen meyveli madensuyunu içerek tadına baktı. Yıldırım, Kızılay'ın yeni yönetiminden sonra karabulutların ortadan kalktığını, aydınlık günlerin geleceğini ifade etti.

Afyon/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde