Kaslowski'de Babacan'ı ikna edemedi

Kaslowski'de Babacan'ı ikna edemedi

Bakan Babacan, önceki gece TÜGİAD’ın 20’inci yaşgünü kutlamasına katıldı. TÜSİAD International Başkanı Aldo Kaslowski de oradaydı. Ve, yine Babacan’ın iki şapka meselesi tartışıldı.

Kaslowski'de Babacan'ı ikna edemedi
16px
24px
16.07.2006 11:35
ABONE OLgoogle

TÜSİAD, AB müzakereleri sürecinde işlerin daha hızlı yürümesi için Ali Babacan’ın, ya başmüzakereci olmasını ya da sadece ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı olarak kalmasını istiyor. Bu görüşü, Başkan Ömer Sabancı birçok kez dile getirdi. Sabancı, “Sayın Babacan, hem AB ile hem de IMF ile muhatap olmak zorunluluğu yerine iki şapkalılıktan kurtulun” önerisinde bulundu.

Babacan ise bu konuda gelen sorulara, “İki işi de yaparken zorlanmıyorum. Müzakerelerin büyük yükü Dışişleri’nin omuzunda, AB takımında yer alan arkadaşlar çok çalışıyor. Ben sadece ekonomik konularda koordinasyon sağlıyorum” şeklinde cevaplar verdi.

Babacan, önceki gece Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD)’ın 20’inci yaşgünü kutlamasına katıldı. TÜGİAD Başkanı Murat Saraylı’nın başkanı olduğu “Yes, For Europa” Avrupa Genç İşadamları Konfederasyonu üyelerinin de katıldığı gecede önemli bir konuk daha vardı. TÜSİAD International Başkanı Aldo Kaslowski de oradaydı. Ve, yine Babacan’ın iki şapka meselesi tartışıldı.

Kaslowski’ye, “Babacan’la konuştunuz mu? İki şapkasından birini çıkarmayı düşünüyor mu?” diye sordum. Kaslowski, “Evet sordum. Ama onu ikna edemedim” cevabını verdi. Kaslowski, Babacan’a Devlet Bakanlığı’ndan ayrılmasını öğütlüyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde