Kararlıyız biz de petrol bulacağız

Kararlıyız biz de petrol bulacağız

Doğu ve kuzeydeki komşularımız doğal kaynak zengini. Sınırın 15 kilometre içerisinde dünyanın en kaliteli petrolü üretiliyor. Biz de yıllardır arıyoruz. Az kaldı, özel gemiler geliyor...

Kararlıyız biz de petrol bulacağız
16px
24px
01.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), doğalgaz ve hampetrol aramalarını, kiralayacağı iki boyutlu sismik gemilerle yapacak. Hampetrol ve doğalgaz arama faaliyetlerini denizlere yaygınlaştıran TPAO Genel Müdürlüğü, üretime yönelik aramalar için “kiralama yöntemi’’ ile temin edeceği gemilerle sismik araştırma yapacak. Daha önce, MTA Genel Müdürlüğü’nün elinde bulunan ancak kullanım dışı kalan Sismik-1 gemisinden faydalanan TPAO Genel Müdürlüğü, bu ihtiyacını iki boyutlu yeni gemilerle gerçekleştirecek.

TPAO Genel Müdürlüğü’nün kiralama yolu ile hizmet alımı yöntemiyle alacağı sismik gemiler, petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri kapsamında, deniz alanlarında 8 bin km iki boyutlu (2B) sismik veri toplama işleri için hizmet verecek. Bu konuda şartnameye opsiyon koşulu da getiren TPAO Genel Müdürlüğü, gerekli gördüğü yer ve zamanda, bu sismik veri toplama işinde iş artışı veya iş eksilişine göre şartnameye yeni düzenlemeler yapabilecek. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif ve en düşük fiyat esasına göre firma seçimi yapılacak. Tekliflerin dün alınmasının beklendiği ihalede, konsorsiyumlardan teklif alınmayacak. İhale programına göre verilecek tekliflerin geçerlilik süresi ise ihale tarihinden itibaren en az 45 takvim günü olacak.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde