'İstifa konusu kapanmadı'

'İstifa konusu kapanmadı'

TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ AKPINAR, İSTİFA SÖYLENTİLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ.

'İstifa konusu kapanmadı'
16px
24px
12.05.2006 00:00Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Turkcell İletişim Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, yönetimdeki huzursuzlukların şirketin hissesi üzerinde bir tedirginlik yarattığının bir gerçek olduğunu ve kendi istifası ile ilgili konunun henüz kapanmadığını belirterek, bu ayki genel kurul toplantısı ve seçilmesi beklenen yeni yönetim kurulu ile ilgili süreci izleyeceklerini söyledi. Akpınar, "22 Mayıs'taki genel kurulda şirketin yönetim kurulunun yeniden seçimi beklentisi var" dedi ve şirketteki yönetimsel huzursuzluklarla ilgili olarak

"Bu sıkıntıların zaman içinde çözüleceğini tahmin ediyoruz" dedi. Yılın ilk aylarında Çukurova tarafından Akpınar'ın onayı alınmadan genel müdür yardımcısı düzeyinde yapılan değişiklikler Akpınar'ın da istifa edebileceği tahminlerine yol açmıştı. Akpınar kendi istifası konusunun kapanıp kapanmadığı konusundaki bir soruya, "Öyle bir konu kalmadı diyemiyorum. Önümüzdeki günlerde genel kurul ve yönetim kurulunun seçimi gibi bazı süreçlerin izlenmesi gerekecek. Yönetimdeki huzursuzlukların şirkette tedirginlik oluşturduğu bir gerçek. Ama zaman içinde çözülecek diye tahmin ediyorum" diye konuştu. 22 Mayıs'taki genel kurulda 7 kişilik yönetim kurulunun yeniden belirlenmesinin beklendiğini belirten Akpınar, 7'nci üye olan bağımsız üyeye şirketin kuracağı bazı komiteler açısından ihtiyaç duyulduğunu ancak bu üyenin seçimi ile ilgili tasarrufun ortaklara ait olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde