İşte örnek hayırsever

İşte örnek hayırsever

Çivrilli hayırsever işadamı Kadir Kameroğlu altıncı okulunu yaptırıyor

İşte örnek hayırsever
16px
24px
03.07.2008 10:56
ABONE OLgoogle

Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi Çivrilli hayırsever işadamı Kadir Kameroğlu, anaokulu yaptırıyor.

Daha önce yaptırdığı beş okul ve diğer eserlerin hiçbirisini vergiden düşürmeyen Kameroğlu, Denizli Valisi Yavuz Erkmen'in makamında protokol imzaladı. Törene Çivril Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Müdür Yardımcısı Reşat Erdoğan da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Erkmen, Kadir Kameroğlu'nun bu anaokuluyla birlikte altısı okul, biri sağlık merkezi ve biri cami olmak üzere sekiz eseri Çivril'e kazandırdığını belirtti. Erkmen, "Kadir amcaya saygı duymamak mümkün değil. Bizim takdir ve sevgimizin yanında bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirildi. İnsan ömrü sınırlı, er geç bitiyor ancak geride bıraktıklarıyla anılıyor. Kadir amcaya hayır işlerinden dolayı hem kendi hem de Denizli halkı adına teşekkür ediyorum." dedi. Kameroğlu ise en mutlu günlerinden birini yaşadığını, babası Ali Kameroğlu adına yaptıracağı okulun heyecanı içinde olduğunu ifade etti. Kameroğlu, "Hizmetler zincirine bir halka daha eklemekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Vatanıma ve milletime şükran borcumu ödediğimi sanmıyorum. İnşâallah ömrümün sonuna kadar bu zincire halkalar eklemeye devam edeceğim. Yapacağım yatırımların bir kuruşunu dahi vergiden düşmüyorum. Harcamaların tamamını kutsal kazancımdan yaptığımı herkesin bilmesini istiyorum." şeklinde konuştu.

Daha sonra Ali Kameroğlu Anaokulu'nun protokolü, Vali Erkmen ve Kadir Kameroğlu tarafından imzalandı. Çivril ilçe merkezinde yaptırılacak, bin 318 metrekare kapalı alana sahip, dört derslikli ve 80 öğrenci kapasiteli anaokulu 600 bin YTL'ye malolacak.

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde