'İstanbul'da turizm tesisi açacağız'

'İstanbul'da turizm tesisi açacağız'

Limak Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, "Antalya, Kıbrıs ve Ankara'da turistik otellerimiz var. Hedefimiz İstanbul'da turizm tesisi açmak" dedi

'İstanbul'da turizm tesisi açacağız'
16px
24px
24.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Son dönemde katıldığı ihalelerde Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir'in hep yanında yer alan kızı Ebru Özdemir, "İstanbul'da turizm tesisi açacağız" dedi. Özdemir, "Limra, Arcadia ve Atlantis'ten sonra bu yıl açılışını yapacağımız Japon temalı Lara De Luxe ile Antalya'daki yatak sayımızı 5 bine çıkaracağız. Kıbrıs'ta da 6 bin yatak kapasitesine çıkmayı planlıyoruz. Ankara'da bir butik otel açtık. Hedefimiz İstanbul'da turizm tesisi açmak" diye konuştu.

Tarabya Oteli ihalesine girdiklerini ancak alamadıklarını hatırlatan Özdemir, satışa çıkarıldığı takdirde Emekli Sandığı'na ait Maçka Oteli'yle ilgilenceklerini açıkladı.

'Mey'de ortağız'
Nihat Özdemir ise Limak olarak elektrik dağıtımında söz sahibi olmak istediklerini, bünyelerinde 2 santralın bulunduğunu, 3 yeni santralın da yapımına devam edildiğini belirterek, bundan sonra da yeni santral yapımına ağırlık vereceklerini söyledi.
Mey İçki satışında, Texas Pacific ile stratejik ortaklık anlaşması yaptıklarını ve şirketteki ortaklıklarının süreceğini söyleyen Özdemir, "ABD'li grupla stratejik ortaklık anlaşması imzaladık. Biz içeride, yönetimde bulunacağız. Ve önemli derecede de hissemiz bulunacak" şeklinde konuştu.
Nihat Özdemir ayrıca, "Bu enteresan bir özelleştirme olacak" şeklinde değerlendirdiği, Çamaltı Tuzlası'nın özelleştirmesiyle de ilgilendiklerini belirtti. Özdemir, ilgilendikleri bir diğer ihalenin ise Bakır İşletmeleri Murgul olduğunu sözlerine ekledi.

'Paşabahçe fabrikası müze olur'
Limak Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, Mey İçki'nin, İstanbul Paşabahçe'de bulunan tarihi rakı fabrikası hakkında şunları söyledi:
"Devletin arazisi olan Mey İçki'nin Paşabahçe'de fabrika yerinde kiracı durumundayız. 5 yıl artı 5 yıl daha anlaşmamız bulunuyor. 1923 yılından bu yana üretim yapıldığı ve Tekel'in de büyük bir koleksiyonu olduğu için, burasının en güzel müze halini alacağını düşünüyorum. Bu yönde çalışmalarımız var."

Ünsal Ereke/Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde