İSDAMİR'de de rekor kırıldı

İSDAMİR'de de rekor kırıldı

OYAK’a ait ATAER Holding’e devri gerçekleştirilen ERDEMİR şirketleri üretim rekorları kırmaya devam ediyor. Grubun ana şirketi ERDEMİR'in ardından İSDEMİR'de de..

İSDAMİR'de de rekor kırıldı
16px
24px
07.06.2006 15:33
ABONE OLgoogle

27 Şubat 2006 tarihinde OYAK’a ait ATAER Holding’e devri gerçekleştirilen ERDEMİR şirketleri üretim rekorları kırmaya devam ediyor. Grubun ana şirketi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın ardından, “Yassı Çeliğe Dönüşüm” çalışmalarının hızla sürdüğü İsdemir’de de Mayıs ayı çeşitli alanlarda yakalanan rekor sonuçlarla geride bırakıldı.

Devir işleminin ardından ATAER Holding çatısı altında faaliyetlerine devam eden İsdemir’de, zaman ve kaynakların etkin kullanımına yönelik gerçekleştirilen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. OYAK’ın finansal ve yönetsel gücü ile yeniden yapılanan İsdemir, Mayıs ayında, Sıvı Ham Demir Üretimi, Kangal Üretimi ve Liman Hizmetleri’nde ardı ardına rekorlara imza attı.

Yassı Çeliğe Dönüşüm programının hızlandırıldığı, yatırımlara öncelik verilerek kesintisiz sürdürüldüğü İsdemir; Sıvı Ham Demir Üretimi’ni 213.281 ton/ay, Kangal Üretimi’ni 48.335 ton/ay olarak gerçekleştirirken, aynı zamanda bölgesinin en önemli tesislerinden biri olan Limanı’nda 969.451 ton/ay ile Aylık Gemi Tahliye Rekoru’nu kırdı.

36 yıllık birikimi ile önümüzdeki dönemde de hedeflerine hızla koşacak olan ve sektörün en önemli ihtiyacı olan yassı çelik üretimine yönelik yatırımlarını artan tempoda sürdüren İsdemir, çalışanları arasındaki sinerji, sürekli iyileştirme ve gelişme düşüncesiyle daha verimli, çevreye duyarlı ve kaliteli üretim yaparak, Türk Demir - Çelik Sektörü’nün gelişimine olan katkılarına devam edecektir.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde