'İndirim yetişmezse mahsuplaştırılır'

'İndirim yetişmezse mahsuplaştırılır'

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Kurumlar Vergisi Kanunu'nun verginin ilk geçici taksidi olan 15 Mayıs'a yetiştirilmeye çalışıldığını belirterek, "Yetiştirilmezse daha sonraki taksitlerde mahsuplaştılır" dedi.

'İndirim yetişmezse mahsuplaştırılır'
16px
24px
20.04.2006 14:58Güncelleme: 27.10.2023 14:24
ABONE OLgoogle

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)'ın Ankara Sheraton Otel'de düzenlediği panele katılan Maliye Bakanı Unakıtan, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Kurumlar Vergisi Yasası'nın verginin ilk taksit dönemine yetiştirilip yetiştirilemeyeceğinin sorulması üzerine Unakıtan, yasanın alt komisyon çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, kısa süre içerisinde de komisyon ve Meclis Genel Kurulu'ndan çıkabileceğini belirtti. Unakıtan, yasanın çıkmaması durumunda ise verginin diğer taksitlerinde mahsuplaşma yoluna gideceklerini söyledi.

Unakıtan, büyük yatırımlarla ilgili özel vergi teşviği çalışmalarının yapıldığının hatırlatılması üzerine ise; "Maliye Bakanlığı'nın her alternatif üzerinde çalışma geleneği vardır. Bu yapılan her çalışmada olacak anlamına gelmez. Bu tür çalışmalar olgunlaştığı zaman kamuoyu ile paylaşılır" diye konuştu.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde