İkitelli'de patlama

İkitelli'de patlama

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde patlama sonrası yangın çıktı. İşte yanan şirket...

İkitelli'de patlama
16px
24px
06.05.2008 14:47
ABONE OLgoogle

İkitelli Keresteciler Sitesi'nde bulunan "Üstün Ardiye" isimli kimyevi madde deposunda meydana geldiği öğrenildi. Olayın hemen ardından kimyasal gaz sızıntısı şüphesi ile polis, depo çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Hem gazeteciler, hem de vatandaşlar depo çevresinden uzak tutulmaya çalışılıyor.

Saat 14.30 sıralarında meydana gelen patlama sonrası depoda yangın çıktı. Metin Üstüngil isimli kişiye ait deponun hemen yanında bulunan demir-çelik atölyesinin sahibi Vedat Kesercan, "Olayda birkaç kişi hafif şekilde yaralandı. Patalamanın meydana geldiği atölyede 9 kişi çalışıyordu, bu kişiler de gazdan etkilendi." şeklinde konuştu.

Görgü tanığı Nevin Geliş isimli kadın ise, patlamanın çok şiddetli olduğunu ve her taraftan hissedildiğini söyledi. Patlamanın elektrik trafosunun altında ve içerisinde kimyevi madde bulunan açık hava deposunda meydana geldi. Patlamayla birlikte trafo da alev aldı. Yere düşen elektrik tellerinin tutuşturduğu kimyevi maddeler patlamaya başladı. Her tarafa kimyevi madde saçıldı." diyerek olayı anlattı.

Bu arada, patlamanın etkisiyle çevrede bulunan bazı araçların camları kırıldı. İçinde kimyevi madde bulunan bidonların yaklaşık 200 metrelik bir alana yayıldığı görüldü.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin büyük yangınlarda kullandığı "Koca Yusuf" isimli itfaiye aracı da yangın yerine gelerek çalışmalara katıldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde