İçişleri’nde otel skandalı

İçişleri’nde otel skandalı

İçişleri Bakanlığı, mülkiye müfettişleri değerlendirme seminerini nerde yapıyor?

İçişleri’nde otel skandalı
16px
24px
22.06.2008 09:37
ABONE OLgoogle

İçişleri Bakanlığı"nın her yıl gerçekleştirdiği mülkiye müfettişleri değerlendirme semineri bu yıl, sahibi “akaryakıt kaçakçılığı” ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” iddiasıyla yargılanan Çanakkale"deki beş yıldızlı bir otelde yapılacak.

Otel sahibi ve Kolin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, kasımda “Truva” operasyonu kapsamında Ankara"da gözaltına alınmıştı.
Bakanlık bünyesindeki Teftiş Kurulu Başkanlığı"nca organize edilen ve kuruldaki mülkiye başmüfettişlerinin bilgilerini artırmak amacıyla yapılacak yıllık değerlendirme toplantısı bu yıl Çanakkale"de düzenlenecek.

Bakan Beşir Atalay"ın onayı üzerine Teftiş Kurulu, çalışmalar için Çanakkale"deki 5 yıldızlı bir otelle anlaştı. Müsteşar Osman Güneş"in imzasıyla, seminere gidecek müfettişler ve organizasyona katılacak Çanakkale Valiliği"ne gönderilen yazıda, seminerin Kepez"deki otelde yapılacağı belirtildi.

Dava hâlâ bitmedi
Ancak 22-29 Haziran arasındaki seminerin yapılacağı otelin sahibi Koloğlu"nun geçen kasımda akaryakıt kaçakçılığı şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alındığı ortaya çıktı.  Koloğlu"nun  "örgüt lideri" olarak tınamlandığı polis fezlekesinde, 22 zanlı için “örgüt kurmak”, “teşekkül halinde akaryakıt kaçakçılığı yapmak”, “sahtecilik” iddiaları yer aldı. Koloğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı, fakat Çanakkale"de görülen dava henüz sona ermedi.

Tolga Şardan/Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde