Honeywell'den 1,9 milyar dolarlık uzay şirketi alımı

Honeywell'den 1,9 milyar dolarlık uzay şirketi alımı

ABD merkezli sanayi şirketi Honeywell'in, havacılık ve savunma teknolojileri şirketi CAES Systems'i 1,9 milyar dolara satın almak üzere anlaşmaya vardığı bildirildi.

Honeywell'den 1,9 milyar dolarlık uzay şirketi alımı
16px
24px
20.06.2024 16:06Güncelleme: 20.06.2024 16:06
ABONE OLgoogle

Honeywell'den yapılan açıklamaya göre, özel sermaye şirketi Advent International, ABD'li havacılık şirketi Caes Systems için Honeywell'in nakit 1,9 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul etti.

Satın alma işleminin 2024'ün ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

HAVACILIK VE UZAY BÖLÜMÜNÜ GÜÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYOR

Uzay-havacılıktan enerjiye kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Honeywell, söz konusu satın almayla havacılık ve uzay bölümünü güçlendirmeyi hedefliyor.

Honeywell, otomasyon, havacılık ve enerji dönüşümü gibi mega trendlere odaklanarak büyümek için son yıllarda giderek daha fazla birleşme ve satın alma yoluna gidiyor. Şirket, yüksek performans gösteren alanları güçlendirirken, büyüme stratejisiyle uyumlu olmayan birimlerini de elden çıkarıyor.

ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Honeywell'in son satın alma anlaşması, Rusya-Ukrayna Savaşı gibi uzun süren çatışmalar nedeniyle savunma şirketlerinin siparişlerinin arttığı bir dönemde gerçekleşmesiyle dikkati çekti.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde