Hasan Doğan'ın veliahtı kim?

Hasan Doğan'ın veliahtı kim?

Hasan Doğan'ın bugün 7'sinin çıkmasıyla birlikte kulislerin hızlanması beklenirken..

Hasan Doğan'ın veliahtı kim?
16px
24px
12.07.2008 12:42
ABONE OLgoogle

Hasan Doğan'ın bugün 7'sinin çıkmasıyla birlikte kulislerin hızlanması beklenirken, kulüplerin gönlündeki adayın Özgener olduğu ortaya çıktı.

Aziz Yıldırım ile Yıldırım Demirören, Doğan'ın 'Veliahtım' dediği Özgener'i ikna etmek için çalışmalara başladı. 45 yaşındaki Özgener'e şimdiden 11 kulüp 'tam destek' verdi. Hasan Doğan'ın vefatıyla yasa boğulan Futbol Federasyonu'nda yeni başkanın kim olacağı şimdiden belirlendi:

Başkan vekili Mahmut Özgener.

Vatan gazetesinin haberine göre Doğan'ın bugün 7'sinin çıkmasıyla birlikte kulislerin hızlanması beklenirken, kulüplerin gönlündeki adayın Özgener olduğu ortaya çıktı..

Özellikle Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in tam destek verdiği Özgener'i ayrıca Trabzon, İstanbul B.Şehir Belediyesi, Kayseri, G.Birliği, A.Gücü, Oftaş, G.Antep, Antalya ve Denizli de istiyor.. Diğer 7 kulübün de Özgener'e karşı çıkması beklenmiyor.. Kulüpler Birliği'nin yapacağı ilk toplantıda başkanlık konusunun gündeme gelerek Özgener isminin 18'de 18 oyla resmen açıklanması ve en geç 45 gün içinde yeni başkanın seçilmesi hedefleniyor..

3813 sayılı Futbol Yasası'nın 7. maddesine göre, başkanın vefatı veya istifası halinde en geç 90 gün içinde yeni başkanın seçilmesi gerekiyor.. O zamana kadar da başkanlık görevini başkan vekillerinden biri üstleniyor.. Futbol Federasyonu'nun pazartesi günü yapılacak yönetim kurulu toplantısında başkan vekili Özgener'in 'vekaleten' bu göreve tayin edilmesi bekleniyor..

Ligin 22 Ağustos'ta başlayacak olması nedeniyle, kulüplerin çoğu başkanlık konusunun 90 gün dolmadan çözülmesini istiyor.. Ancak 1 haftalık yas ilan eden Özgener, şimdilik bu konuda hiç kimseyle görüşmüyor.. Kulüpler ise kendi aralarında yaptıkları mekik diplomasisiyle Özgener'i ikna etmeye hazırlanıyor..

Özgener'in isminin öne çıkmasına sebep olan 2 önemli faktör var.. Bunlardan ilki, merhum başkan Hasan Doğan'ın kendisini her ortamda 'veliaht' olarak göstermesi..

İkincisi de Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'le olan yakınlığı.. Özgener'in başkan seçilmesi halinde, Terim'in de 2012'ye kadar göreve devam etme ihtimali yüksek gözüküyor..

KİMLİK KARTI

23 Mart 1963 İzmir doğumlu Özgener, 30 yaşında Altay Başkanı oldu ve 3 dönem görev yaptı.. Öz-Ege Tütün A.Ş.'nin ortaklarından.. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Ege İhracatçılar Derneği Başkan Vekili görevlerini de yürütüyor.. İngilizce ve Fransızca bilen Özgener'in Cem (4) ve Can (7) adlarında iki oğlu var.. Özgener, Levent Bıçakçı ve Hasan Doğan yönetimlerinde önemli görevler aldı. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde