Hakan Uzan'ın 'hediye' yalısı çimentocuların

Hakan Uzan'ın 'hediye' yalısı çimentocuların

TMSF'ye devredilen İmar Bankası'nın ortaklarından Hakan Uzan'ın eşine aldığı yalı, 6 milyon 800 bin YTL'ye Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'ne satıldı.

Hakan Uzan'ın 'hediye' yalısı çimentocuların
16px
24px
08.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen İmar Bankası'nın ortaklarından Hakan Uzan'ın, eşi Özlem Uzan'a aldığı Yeniköy'deki yalı, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin oldu.

Hakkında yakalama emri çıkartılan ve İmar Bankası soruşturması sırasında yurtdışına kaçan Hakan Uzan'ın kendisi gibi kayıp olan eşi Özlem Uzan'a hediye olarak aldığı yalı, 6 milyon 800 bin YTL'ye satıldı.
Yalıyı 2002 yılında 1 milyon 500 bin euro'ya satın alan Uzan, 2003'te aldığı izinle yaklaşık 1 milyon euro harcayarak binayı restore ettirmeye hazırlanırken 2004'te Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) İmar Bankası'na el koydu.

Restorasyon tamamlanacak
Restorasyonu yarım kalan yalının mülkiyeti de TMSF'ye geçti. 4 milyon YTL tahmini bedel üzerinden açık artırma düzenleyen TMSF, yalıyı 6 milyon 800 bin YTL'ye Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'ne sattı. Birlik, yalının restorasyonunu tamamlayacak.
Yeniköy Köybaşı Caddesi üzerindeki yalı, Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nun yanında yer alıyor. 3 katlı olan 'yol' yalısı 919 metrekare arsa üzerinde bulunuyor.
Arsada 248 metrekare taban oturumlu olan yalının toplam inşaat alanı 745 metrekare. Binanın zemin katında 7 oda ve 2 banyo, normal katlarda ise 5 oda ve 3 banyo yer alıyor.

Tebernüş Kireçci/Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde