Gürsel Tekin genel başkan yardımcısı

Gürsel Tekin genel başkan yardımcısı

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı

Gürsel Tekin genel başkan yardımcısı
16px
24px
15.09.2010 08:26
ABONE OLgoogle

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hakkı Süha Okay, MYK üyesi Gürsel Tekin’in sivil toplum, meslek odası ve halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandığını bildirdi.

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Okay toplantının ardından yaptığı açıklamada başta halkoylaması sonuçları olmak üzere gündemdeki konuların değerlendirildiğini söyledi. Okay, şunları söyledi: “Yüzde 58 oy, geçerli oyların yüzde 58’idir. Türkiye’deki toplam seçmene baktığımızda kullanılmayan oylarla birlikte, ‘hayır’ oyları bir araya geldiğinde yüzde 41 ‘evet’ oyu vardır. Katılım düşüktür. Siyasi iktidar, devlet imkânları ve kıyaslanmayacak bir ekonomik güç ve bunun yanı sıra baskılanmış bir medyanın ‘evet’ kampanyasında iktidara destek verdiği tartışılmaz bir gerçektir. Medyanın iktidarın sözcülerine ve mitinglerine ayırdığı zaman miktarı CHP tarafından tespit edilmiştir ve bir kenara not edilmiştir.”

‘Amaç CHP içerisine fitne sokmak’

Okay, Kılıçdaroğlu’nun oy kullanamamasıyla ilgili bazı medya kuruluşlarının “yalan üretim merkezi haline geldiğini” belirterek, bununla CHP içerisine bir “fitne, fesat” sokulmasının amaçlandığını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Anakent Belediye Başkanı adayı olduğunda Kâğıthane’de bir ev kiraladığını anımsatan Okay, “20.07.2009’da bir emniyet tutanağı ile Kılıçdaroğlu’nun o adresten ayrıldığı tespit edilmiştir. Bu konuda yasanın ilgili hükmü para cezası uygulamaktır. Cezayı bildireceksiniz ilgili kişiye ki, ilgili kişinin itiraz hakkı ve kaydının silindiğinden bilgilenme hakkı olacaktır. Maalesef bu bildirilmemiş ve doğrudan seçmen kayıtlarından ismi düşürülmüştür” dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde