Gürcü şarabını Lopez kurtaracak

Gürcü şarabını Lopez kurtaracak

Rusya’nın ambargosu nedeniyle en önemli şarap pazarını kaybeden Gürcistan, ABD’li ünlü şarkıcı ve sinema oyuncusu Jennifer Lopez’den yardım istedi.

Gürcü şarabını Lopez kurtaracak
16px
24px
01.05.2006 13:55Güncelleme: 27.10.2023 14:24
ABONE OLgoogle

      Rus İnterfaks Ajansı, dünyaca ünlü şarapları için yeni pazarlar arayan Gürcistan’ın Lopez’i Tiflis’e davet ettiğini bildirdi. Lopez,Gürcistan’ın bağımsızlık yıldönümü olan 26 Mayıs’ta Tiflis’i ziyaret ederek şarap reklamı yapacak. Gürcü yetkililer haberi doğruladı, ancak sanatçının alacağı ücret konusunda henüz anlaşma sağlanamadığını açıkladı. Lopez,kendisine önerilen yarım milyon doları “çok az' bulduğunu söyleyince yetkililer şarap üreticilerinden maddi destek istedi. Rusya,iki ülke arasındaki siyasi sorunlar nedeniyle Gürcistan’dan yaptığı şarap ithalatını mart ayında durdurmuştu.
      Ürettiği şarabın yüzde 60’ından fazlasını ihraç ettiği Rusya pazarının kapanmasıyla milyonlarca dolar zarara uğrayan Gürcistan’ın umut bağladığı ülkelerden biri de Türkiye. Tiflis, şaraplarına gümrük kolaylığı sağlanması için Türkiye ile görüşmeler yapılacağını açıkladı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde