Güler Sabancı ve arkadaşları, Sabancı Üniversitesi'nde gerçekleşen Sakura Festivali'ne katıldı

Güler Sabancı ve arkadaşları, Sabancı Üniversitesi'nde gerçekleşen Sakura Festivali'ne katıldı

Bahar geldi Sakura’lar çiçek açmaya başladı. Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleşen Sakura Festivali'ne, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı ve arkadaşları katıldı.

Güler Sabancı ve arkadaşları, Sabancı Üniversitesi'nde gerçekleşen Sakura Festivali'ne katıldı
16px
24px
03.04.2024 12:20Güncelleme: 03.04.2024 12:21
ABONE OLgoogle

Getirinin tamamının “Geleceği Söz Ver” burs fonuna bağışlandığı Japonya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 100’üncü yılı olması sebebiyle yapılan “Sakura Festivali”nde Japon geleneksel müzikleri ve Cem Adrian konseri gerçekleşti.

Festivalde geleneksel çay seremonisi, origami atölyesi, sushi workshopu, kendo Japon kılıç gösterisi, şadoo atölyesi gerçekleşti.

Sabancı Üniversitesi’ne kiraz ağaçları 2007 yılında Komatsu Ltd. tarafından bağışlanmış, bu aynı zamanda Türkiye ve Japonya iş birliğinin sonsuz kadar süreceğinin simgesi olarak kabul edilmiştir.

Festivalde ayrıca Türkiye Japonya Büyükelçisi Katsumata Takahiko ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici konuşmalarını gerçekleştirdi.

Festivale katılan Güler Sabancı, Komili şirketinin kurucusu Halis Komili’nin eşi Alev Komili, Oya Eczacıbaşı ve arkadaşları fotoğraf çekmeyi ve karelerini sosyal medya hesaplarından paylaşmayı unutmadılar.

JAPON KÜLTÜRÜNÜN AYRILMAZ PARÇASI: SAKURA AĞACI

Sakura ağacı, Japon kültüründe hem mükemmel güzelliği hem de hızlı ve acısız ölümü temsil eder. Yeniden doğuşu da simgeleyen bu eşsiz süs bitkisi, Türkçe'de kiraz çiçeği olarak adlandırılır. Latince'de ise bu bitkinin adı prunus serrulata olarak karşımıza çıkar.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde