Gül, Fransa ziyaretini iptal etti

Gül, Fransa ziyaretini iptal etti

Cumhurbaşkanı Gül, Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'nü hedef alan saldırı nedeniyle Fransa gezisini iptal etti.

Gül, Fransa ziyaretini iptal etti
16px
24px
04.10.2008 14:28
ABONE OLgoogle

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari ili Şemdinli ilçesi bölgesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'nü hedef alan saldırı nedeniyle Fransa gezisini iptal etti.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Hakkari ili Şemdinli ilçesi bölgesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'nü hedef alan ve çok sayıda askerimizin şehit olmasına ve yaralanmasına yol açan hain terör saldırısı nedeniyle, Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü IFRI tarafından 6 Ekim tarihinde Evian şehrinde düzenlenecek Dünya Siyaseti Konferansı'nın açılış konuşmasını yapmak üzere gerçekleştirmeyi planladıkları seyahatlerini iptal etmişlerdir." denildi.

Cumhurbaşkanı Gül, 6 Ekim'de Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IFRI) tarafından Fransa'nın Evian kentinde birincisi düzenlenecek olan Dünya Siyaseti Konferansı'nın açılışında bir konuşma yapacaktı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde