Goodyear, Brissa ve Pirelli'de toplu sözleşme

Goodyear, Brissa ve Pirelli'de toplu sözleşme

Goodyear, Brissa ve Pirelli lastik fabrikalarında çalışan 3 bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandığı ve 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

Goodyear, Brissa ve Pirelli'de toplu sözleşme
16px
24px
22.05.2006 12:11Güncelleme: 27.10.2023 14:24
ABONE OLgoogle

Lastik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı İsmail Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Goodyear, Brissa ve Pirelli lastik fabrikalarındaki işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi ile ilgili dün gece Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan ve fabrikaların üst düzey yöneticilerinin katılımıyla görüşmelerin yapıldığını ifade etti.

Sözleşmenin idari maddelerinde uzun süredir yaşadıkları anlaşmazlığın görüşmeler sonucunda giderildiğini ve 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını belirten Öztürk, "Uzun süredir sözleşmenin idari maddelerinde anlaşma sağlayamamıştık. Görüşmelerden bir sonuç alınamaması halinde bu sabahtan itibaren işçiler greve gidecekti" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde