Gökçek'ten Baykal'a ilgili ilginç iddia

Gökçek'ten Baykal'a ilgili ilginç iddia

Gökçek'e göre seçimden önce Önder Sav Kılıçdaroğlu'nu öne sürüp Baykal'ı yediyse, bu sefer Baykal Kılıçdaroğlu'nu öne sürüp Sav'ı yemek istiyor...

Gökçek'ten Baykal'a ilgili ilginç iddia
16px
24px
16.09.2010 09:41
ABONE OLgoogle

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e göre seçimden önce Önder Sav Kılıçdaroğlu'nu öne sürüp Baykal'ı yediyse, bu sefer Baykal Kılıçdaroğlu'nu öne sürüp Sav'ı yemek istiyor...

Gökçek, Halep Belediye Başkanı Maan Shibiy ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kabulde gazetecilerin, 'CHP uzmanı olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Sayın Baykal bugün bir gazetede, 'CHP kurultayı toplanmalıdır' dedi. Nasıl değerlendiriyorsunuz?' şeklindeki sorusu üzerine Gökçek, şunları söyledi:

"Sayın Baykal şimdilik aday değilim dedi. Ama seçimden önce Önder Sav Kılıçdaroğlu'nu öne sürüp Baykal'ı yediyse, bu sefer Baykal Kılıçdaroğlu'nu öne sürüp Sav'ı yemek istiyor. Bu süreçte Gürsel Tekin'den de faydalanacak. Şu anda 35-40 tane Baykal'a yakın olan milletvekili var. Önümüzdeki dönem milletvekili olma şansı sıfır. Bunun için yeniden yönetimi ele geçirmesi isteniyor. Sayın Baykal önce Sav'ı bitirecek, daha sonra fırsat bulursa genel başkan olacak, olamazsa seçimi bekleyecek. Nasıl olsa Kılıçdaroğlu yıpranmış bir şekilde olacak. Oylarının yüzde 30'lara çıkacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, yüzde 24 oy almıştır. Büyük bir ihtimalle yüzde 20'lere kadar inecek. Daha sonra Baykal nerede kalmıştık diye gelecek. Bunları bir CHP uzmanı olarak söylüyorum."

"Adil Gür ile girilen iddialar üzerine hediyeleri aldınız mı?" sorusuna ise Gökçek, "Sayın Gür hediyeleri almadı. Galiba telefon açıp söyleyeceğim" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde