Fransız Andros, Eker Süt'e ortak oldu

Fransız Andros, Eker Süt'e ortak oldu

Gıda alanında faaliyet gösteren Fransız Andros Grubu, 1977'den bu yana süt ürünleri sektöründe adı ayran ile özdeşleşen Eker Süt Ürünleri Gıda San. ve Tic. A.Ş'ye yüzde 50 ortak oldu.

Fransız Andros, Eker Süt'e ortak oldu
16px
24px
12.06.2006 17:36
ABONE OLgoogle

Yaklaşık dokuz aydır yapılan ortaklık görüşmeleri sonucunda Rekabet Kurumunun da onayıyla Eker-Andros ortaklığı resmen yürürlüğe girdi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Eker Süt Ürünleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eker, 'Türkiye'de değişen ve gelişen piyasa koşullarına ayak uydurabilmesi için şirketimizin farklı ve yeni ürünler sunması, üretim teknolojisini geliştirmesi ve yeni bir fabrika kurarak kapasitesini arttırması gerekiyor. Fransız ortağımızın ürettiği ürünler ve kullandığı güncel teknolojiler Türkiye piyasasında Eker'e bir çok avantaj sağlayacak, büyümesini ve yeni yatırımlarla modernleşmesini hızlandıracaktır." dedi. 'Eker-Andros' ortaklığıyla her iki firmanın karşılıklı avantajlar elde edeceğini ifade eden Eker,bu ortaklık sonucunda Eker'in yönetim kadrosunda herhangi bir değişiklik yapılmayacağını bildirdi. Eker'in, yayık ayran, kaymak, kefir gibi kendine özgü geleneksel lezzetleri olduğunu anımsatan Ahmet Eker, mevcut ürünlerin muhafaza edileceğini söyledi.

Bu arada, taze meyve alanında 1943 yılından bu yana faaliyet gösteren Fransız kökenli Andros grubu, farklı kategorilerde Avrupa'nın büyük gıda üreticilerinden biri konumundadır. İngiltere, İtalya, Almanya, Polonya ve Belçika gibi Avrupa ülkelerinde üretim yapan Andros'un Çin ve Brezilya da dahil olmak üzere toplam 15 ülkede iştiraki, 4 ülkede ticari firması var.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde