Fon, Çukurova yönetimine girdi

Fon, Çukurova yönetimine girdi

Fon, Interbank alacaklarını tahsil için Çukurova Grubu'na, yönetim kurulu üyeleri tayin etti!

Fon, Çukurova yönetimine girdi
16px
24px
15.07.2008 12:58
ABONE OLgoogle

Çukurova Grubu şirketlerine Tasarruf Meduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından atama yapıldı. TMSF'den yayınlanan açıklamada,

"Çukurova Grubu ile Çağlar Grubu arasında İnterbank A.Ş'nin satışına yönelik olarak yapılan yazılı anlaşmalar uyarınca, Çukurova Grubu şirketlerinin İnterbank'a olan borçlarının bir kısmının bankanın Çağlar Grubu'na devrinden önceki yönetim tarafından Çağlar Grubu firmalarına tahsis edilen krediler ile kapatıldığı ve bu kredilerin devrinden sonra muhtelif firmalar arasında dolaştırılarak ödenemez hale getirildiği tespit edilmiştir" ifadesine yer verilerek, İnterbank'ın Fon'a devredildiği 7 Ocak 1999 tarihine kadar ödenmeyen bu borçların, daha sonraki süreçte de ödenmemesi üzerine, İnterbank kaynağını doğrudan veya dolaylı olarak edinen Çukurova Grubu şirketleri hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılması kararının alındığı kaydedildi.

Açıklamada; ''Yaşanan bu gelişmeler göz önüne alınarak, Fon alacağının tahsilini teminen başta Çukurova Holding A.Ş olmak üzere yukarıda belirtilen işlemlerde sorumluluğu bulunan Çukurova Grubu şirketlerine Fon tarafından birer yönetim kurulu üyesi ile iki denetçi atanmasına karar verilmiş, ilgili Fon Kurulu kararı Gruba tebliğ edilmeye başlanmıştır.'' denildi. 
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde