Fist Lego Liği'nde Avrupa heyecanı

Fist Lego Liği'nde Avrupa heyecanı

Yaratıcı Çocuklar Derneği, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve Smartkids Gelişim Merkezi işbirliğinde 31 ülkede 60.000 in üzerinde çocuğun katıldığı First Lego Turnuvaları’nın Türkiye finali tamamlandı.

Fist Lego Liği'nde Avrupa heyecanı
16px
24px
15.04.2006 16:28
ABONE OLgoogle

Yaratıcı Çocuklar Derneği, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve  Smartkids Gelişim Merkezi işbirliğinde, dünyada 31 ülkede 60.000 in üzerinde çocuğun katıldığı , çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmek, yaratıcılıklarını geliştirmek amacı ile düzenlenen First Lego Turnuvaları’nın Türkiye finali tamamlandı

Tüm dünyada 31 ülkede 60.000’in üzerinde çocuğun katıldığı turnuvaların bu yıl Türkiye’de ikincisi gerçekleştirildi. Turnuvalar kapsamında çocuklar, her yıl açıklanan bir tema ve bu temanın içindeki görevler doğrultusunda LEGO Mindstorms™ setlerini kullanarak robotlar tasarlayıp programladılar. 2005-2006 sezonu teması “Denizlere yolculuk” ile  katılımcılar denizleri ve onunla ilgili faaliyetleri daha yakından tanımak ve temizliğini korumak için projeler ürettiler.

Çekişmeli yarışlara sahne olan elemelerin sonunda projeleri ile Avrupa şampiyonasına   katılmaya hak kazanan takımlar belirlendi. “Denizlere Yolculuk” teması içinde çeşitli görevleri tamamlayarak en yüksek puanı kazanan takımlar, Türkiye’yi Hollanda’da temsil etmeye hak kazandı.

05-06-07 Mayıs 2006 tarihlerinde, Hollanda’da düzenlenecek Uluslararası Lego Ligi’nde   Şampiyonluk ödülünü alan Inter Conti Kids takımı ile birlikte farklı projeleri ile birlikte
5 takım daha  Türkiye’yi temsil edecek.

Türkiye’yi yurtdışında temsil edebilmeleri için Inter Conti Kids takımına, insan sağlığına sunduğu hekimlik hizmetinin yanı sıra uluslararası standartlardaki teknolojik altyapısı ile de Türkiye’nin önde gelen hastanelerinden biri olan Hisar Intercontinental Hospital, sponsor olarak destek veriyor.

First Lego Ligi’nin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yapılan basın toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, MSGSÜ Rektör Vekili  Prof. Dr. Onur Altan, MSGSÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Başkanı Prof. Önder Küçükerman, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı, First Lego Ligi Türkiye temsilcisi Smartkids’ten Fatma Habib ve Hollanda’da Türkiye’yi temsil edecek 6 takımın öğrencileri katıldı.

YARIŞMADA ÖDÜL ALAN VE HOLLANDA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK  6 TAKIM

• Türkiye Şampiyonu
Inter Conti Kids

• En iyi proje ödülü
The Great White Sharks

• Robot performans 1.lik ödülü
İstanbul Rockets

• Robot performans 2.lik ödülü
Terakki

• Robot performans 3.lük ödülü
Poseidon

• En iyi takım çalışması ödülü
Öncü Lego Team

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde