Fiba Grubu'ndan HMO açıklaması

Fiba Grubu'ndan HMO açıklaması

Fiba Grubu, Hüsnü Özyeğin'in İsviçre'de kurduğu fonun battığı iddialarına cevap verdi..

Fiba Grubu'ndan HMO açıklaması
16px
24px
25.10.2008 18:11
ABONE OLgoogle

Habertürk'te yer alan "Bir Türk sermayedara ait ilk uluslararası hedge fon özelliğini taşıyan HMO'nun (Hüsnü Mustafa Özyeğin), 1 milyar dolar kaybettiği iddia ediliyor. 2007 yılında 100 milyon dolar sermaye ile kurulan fonun piyasalardaki son dalgalanmaya dayanamadığı ve bütün pozisyonlarından zarar yazdı" iddiasına Fiba Grubu açıklama yaptı...

Sayın Yetkili, 
 
Nisan 2007 tarihinde 100 milyon dolar sermaye ile kurulmuş olan HMO fon'unun değeri kuruluş değerinin yüzde 5,73 üzerindedir. Bu nedenle bahsedilen kayıplar söz konusu değildir.
 
Ayrıca, HMO fonu'nun 1 iş günü içerisinde bahsi geçen değer üzerinden fon sahiplerine olan yükümlülüklerinin tamamını karşılayacak likit varlıkları bulunmaktadır.
 
Dünya'da hedge fonların yüksek kayıplar ve likidite sıkışıklığı yaşadığı bu türbulans döneminde, HMO fon'unun performansının takdir edilmesi gerekirken, bu şekilde bir habere konu olması üzüntü vericidir.
 
Bilginize sunulur,
 
Fiba Grubu

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde