Fenerbahçe sevgisi dağa çıkardı

Fenerbahçe sevgisi dağa çıkardı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Kulübün 100. yılı nedeniyle dünyanın 7 zirvesine Fenerbahçe bayrağını asma projesinden esinlenen Batman'lı Fenerliler Mereto Dağına çıktı.

Fenerbahçe sevgisi dağa çıkardı
16px
24px
20.08.2006 22:14
ABONE OLgoogle

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Kulübün 100. yılı nedeniyle dünyanın 7 zirvesine Fenerbahçe bayrağını asma projesinden esinlenen Batman'ın Sason ilçesindeki bir grup Fenerbahçeli taraftar, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en yüksek dağı olan 3000 metre yüksekliğindeki Mereto Dağı'na Fenerbahçe bayrağı dikti.

Sason Belediye Başkanı İrfan Arslan'ın ilçenin tanıtımı amacıyla gazetecilerle gerçekleştirdiği Mereto Dağı tırmanışına eşlik eden bir grup Fenerbahçeli taraftar, 5 metrelik dev bayrağı zirveye dikti. 5 metrelik Fenerbahçe bayrağını 3 bin metre yüksekliğinde Mereto Dağı'nın zirvesine diken Bülent Yaşar adlı taraftar, Başkan Aziz Yıldırım'ın dünyanın 7. zirvesine Fenerbahçe bayrağı dikme projesine katkı sunmak amacıyla böyle bir girişimi yaptıklarını belirtti.

100. yılında Fenerbahçe'yi şampiyon olarak görmek istedikleri belirten Yaşar, "Fenerbahçe bayrağının daha önce hiçbir bayrağın dikilemediği Mereto Dağı'na diktik. Şampiyonluk bekliyoruz." dedi.

Batman/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde