Ertürk'e 100 milyarlık dava

Ertürk'e 100 milyarlık dava

TÖRÜNER, TMSF BAŞKANI ERTÜRK'ÜN TELEVİZYONDAKİ SÖZLERİ ÜZERİNE DAVA AÇTI.

Ertürk'e 100 milyarlık dava
16px
24px
19.06.2006 23:34
ABONE OLgoogle

Merkez Bankası eski Başkanı Yaman Törüner, TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün kendisini yaman bürokrat sözleriyle suçlaması üzerine bugün savcılığa suç duyurusunda bulunarak, Ertürk'ten 100 milyarlık manevi tazminat talep etti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, 14 Haziran 1006 Çarşamba günü CNN Türk'ün 'Parametre' programında yaptığı konuşma sırasında, döviz satışı yüzünden TMSF`yi eleştiren eski Merkez Bankası Başkanı Yaman Törüner`i "Bir eski Merkez Bankası Başkanı, yaman bürokrat" gibi nitelemelerle ağır bir dille suçlamıştı. Ertürk, programda, TMSF`nin döviz satışıyla ilgili soruları cevaplarken, Törüner'i şöyle suçlamıştı: "Bunu kimlerle sattık, kime sattık, nasıl sattık, aracı komisyoncu var mı? Bunu bize soran, yaman bürokrat geçmişte tabi bu tür şeyleri yaptıkları için bu tür işlemlerin mutlaka bir aracı, komisyoncu, birilerine menfaat sağlayarak yapıldığını zannediyor. Bir elektronik rekabet piyasa ortamı oluşmuş durumda. Bir eski Merkez Bankası Başkanı`nın bunu bilmez görünmesi kasıtlı cehalettin ürünüdür. ..... Bu işini iyi bilen ve işini iyi bilenler kuşağının sembolü olmuş bir yaman bürokratı da biz böyle tenkit edenler safında görüyoruz."

Habergenc.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde