Eroinleri yakalanan ünlü SİYASETÇİ KİM?

Eroinleri yakalanan ünlü SİYASETÇİ KİM?

Kapıkule'de greyfurt yüklü TIR'da yakalanan 89 kilo eroinin adresi ünlü bir siyasetçi çıktı, Ankara karıştı.

Eroinleri yakalanan ünlü SİYASETÇİ KİM?
16px
24px
09.05.2008 09:03
ABONE OLgoogle

Kapıkule'de greyfurt yüklü TIR'da yakalanan 89 kilo eroinin adresi ünlü bir siyasetçi çıktı, Ankara karıştı. Kulislerde, 'Kim açıklasın. Hepimiz zan altındayız' şikayeti arttı

KapIkule Sınır Kapısı'ndan yurtdışına çıkış yapmak isteyen greyfurt yüklü TIR'da yakalanan 89 kilo eroinin önemli bir siyasetçiye ait olduğu iddia edildi. Uğur Dündar, önceki gün Star Haber'de sunduğu uyuşturucu haberinde, eroinin ünlü bir siyasetçiye ait olduğunu, açıklanması gerektiğini söyledi. Siyasi kulislere bomba gibi düşen haberle ilgili şimdi herkes "Bu ünlü siyasetçi kim" demeye başladı.

TIR dorsesi

GEÇTİĞİMİZ Şubat ayında, Mersin'den yüklediği greyfurtları Hollanda'ya götürmek üzere Kapıkule Sınır Kapısı'na gelen Cezayir H. idaresindeki 33 SL 466 plakalı TIR şüphe üzerine Edirne Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza ekiplerince durduruldu. Görevliler, TIR'ı X-Ray cihazına sevk etti. Ancak TIR'da ilk etapta uyuşturucu bulunamadı. Bu sırada devreye narkotik detektör köpeği ''Bak'' girdi. Bak'ın tepki vermesi üzerine ekipler araçta arama yaptı. TIR dorsesinin soğutucu motorunda yoğunluk tespit edildi.

Narkotik Dedektör Köpeği "BAK"ın da yardımı ile arama yapan ekipler TIR'da bulunan soğutucunun fan kısmına 179 paket halinde gizlenmiş 89 kilo 83 gram eroini ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan firma sahibi Mehmet Şerif T. ve sürücü Cezayir H, sorgularının ardından Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi ve tutuklandı. İşte şimdi bu uyuşturucunun sahibinin ünlü bir siyasetçi olduğu iddia ediliyor. Şimdilik bu siyasetçinin ismi açıklanmadı. Ancak önceki akşam Uğur Dündar Star Haber'de "Bu siyasetçinin kimliği açıklansın. Mahkeme safhasında zaten ortaya çıkacak" dedi.

Tercüman

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde