Erdoğan'ın seçim tarihi

Erdoğan'ın seçim tarihi

BAŞBAKAN ERDOĞAN, AKP'LİLERE SİYASİ VE EKONOMİK GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ.

Erdoğan'ın seçim tarihi
16px
24px
24.06.2006 12:25
ABONE OLgoogle

Açılış konuşmasını Başbakan Erdoğan yapıyor. Bütün insanların talepleri ve kaygıları kendi meselesi olduğunu belirten Erdoğan bu ülkeyi vehim ve korku ile yönetenler bugün ilerleyen Türkiye karşısında hezeyan içine girdiklerini söyledi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Siyasetin çıtası yükselmiştir. Bu ülkede sandık düşmanlığı yapanlar var. Gelin hükümete muhalefete yapıyorum diye millete muhalefet yapmayın. Demokrasiye istikrara muhalefet etmeyin. Bu gemiyi yola çıkardık. Daha gidecek yolumuz var. Bütün yolculukların ilk adımla başladığını unutmayalım. Dirayetli olmak sağlam durmak gerekiyor. Enkaz devredenler yine ellerini ovuşturmaya başladı. Son 3.5 yılda arpalıktan söz eden oldu mu? KİT'lere yakıştırılan arpalık sözü tarih olmuştur. Kötülükleri değil kötülüğü ortadan kaldırıyoruz.

Onların bizi çekmeye çalıştığı mindere asla gitmeyeceğiz Bizim yerimiz er meydanıdır. Bulunduğumuz yerde partinin değil milletin beklentileri için buradayız. Türkiye'nin büyüme iradesine gölge düşürmeyeceğiz. Çamurun üstüne oturmam diyen siyasetçilerin üstü başı çamur oldu. Demokrasiyi halktan esirgeyen millete tepeden bakanların yeri kalmamıştır. Bunlara kafa yormuyoruz. AK Parti bir zümrenin bir kesimin partisi olmayacak. Bize göre toplumun iradesi seçimden seçime tezahür etmez. Türkiye'nin parçalı yamalı siyaset günlerine dönmesine izin vermeyeceğiz..

Türkiye'nin geleceğine dar koridorlarından bakmıyoruz. Kendi gayretlerimizi milletimize anlatmamız gerekiyor. Geçmiyin yaralarını süratle sarmamız gerekiyor. Milletimizden 5 yıllığına emanet aldık. Bu emaneti şerefle taşıyoruz. Özellikle yazılı ve görsel medyaya sesleniyorum. İyi dinlesinler. Ufkumuz sadece 3 Kasım 2007 değil geleceğin Türkiyesidir. Gelecek 10 yılın 20 yılın Türkiyesidir.  Kalkınma planlarını 7 yıl için yaptık. AB perspektifini tam üyelik için yaptık.


Doların günlük çıkışlarınını görenler battık bittik diyorlar. Ekonominin 4 yılda kazandığı başarılar elden gitmez. Piyasa hareketlerinden kaygı yaratmaya çalışıyorlar. Turizmde daha iyiye gidiyoruz ve gideceğiz. Şu anda Antalya'dayız. Burada otellerin doluluk oranı yüzde yüze yaklaştı. Özelleştirmeden 2005 yılından 8.2 milyar dolar gelir elde ettik.

Para politikasından asla taviz vermeyeceğiz. Birileri eski alışkanlıkları yeniden yakalamak için yeniden çaba sarfedebilirler. Kusura bakmasınlar bunlara geçit vermeyeceğiz. Şu anki zemini bir fırsata çevirmek isteyenler boşuna beklerler. Bu çabayı asla populizme rehavete kurban vermeyeceğiz.

Verdimse ben verdim, çamurun üstüne oturmam diyenlerin yaptıklarını düzeltme uğşasındayız. İşçinin memurun maaşından kesilenlere kimse hesap sormadı. Özellikle medya sormadı. Kısa sürede ödeme planı çıkardık. Nema borçlarımızı 20 Haziran'da bitirdik. Enflasyon konusunda mücadele eden her ülkede işsizlik artar. Hem enflasyonla mücadelede başarılı olduk hem de işsizliğin tırmanışını önledik.

Teşvik yasamızı çıkardık. Bu illerin potansiyelleri ortaya çıkarmak istiyoruz. 33 binin üzerinde bu teşvikten yararlanmış. Bu illerde ciddi hareketlenme ve istihdam var. Bu gücü göremezseniz dip dalgalarda boğulursunuz. Görürseniz güvenli limanlara ulaşırsınız.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde