Erdoğan yine TÜSİAD'ı eleştirdi

Erdoğan yine TÜSİAD'ı eleştirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Merkez Bankası Başkanı seçimiyle ilgili TÜSİAD'ın başında olan arkadaşımızın açıklamaları, bir defa aramızdaki nezaket açısından doğru değil. Çirkinlik burada'' dedi.

Erdoğan yine TÜSİAD'ı eleştirdi
16px
24px
06.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7'de yayınlanan 'Sözün Özü' programında, Nazlı Ilıcak'ın sorularını yanıtladı.
      Erdoğan, Ilıcak'ın, 'Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök önce (Biz birinci sınıf bir ülkeyiz. Masaya yumruklarımızla değil beynimizle vururuz) dedi. Sonra da başka bir açıklama yaptı. Ondan sonra siz istihbarat daire başkanı Sabri Uzun'u görevden aldınız. Niçin?' biçimindeki sorusu üzerine, 'Genelkurmay Başkanımızın yaptığı açıklamayla bunun yakından uzaktan bir ilişkisi yok' dedi.
      Özkök'ün demokratça bir ifade kullandığını, bundan daha açık, net ve güzel bir mesaj olamayacağını belirten Erdoğan, 'Sayın Uzun bizim işbaşına getirdiğimiz bir arkadaşımız. Getirdiğimiz gibi alırız. Bu, bizim tasarrufumuzdur. Almamız gerektiği için almışızdır. Ne araştırma komisyonundaki ifadesi ne de başka yaklaşımlar bizi bu noktada etkilememiştir' diye konuştu.
      Bir başka soru üzerine, soldan bir siyasal partinin parlamentoda yerini almasını istediğini kaydeden Erdoğan, yaptırdıkları kamuoyu araştırmalarında AK Parti'nin güçlenerek yoluna devam ettiğini, CHP dışında diğer partilerin barajın altında göründüğünü ifade etti.
      Erdoğan, 'Yeni bir siyasi partiden sözediliyor. Süleyman Demirel, toplantılar yapıyor. Cumhurbaşkanını halkın seçmesi gibi bir anayasa değişikliği gündeme gelirse bir tarafta Erdoğan bir tarafta da laik oyları alan Demirel aday olacak deniliyor. Demirel'i rakip olarak görür müsünüz?' sorusuna karşılık da, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın emekliliğin tadını çıkarması lazım. Öyle zannediyorum ki; öyle yeni bir süreci zaten istemez. Bir duayen olarak kendisine sorulduğu zaman soruları cevaplar verecektir. Bir şekilde Türkiye siyasetine katkıda bulunacaktır' dedi.
     
     MERKEZ BANKASI BAŞKANI SEÇİMİ

      Merkez Bankası Başkanı seçimleriyle ilgili bir soru üzerine de Erdoğan, yeni ismi bu hafta içinde Çankaya Köşkü'ne göndereceklerini kaydetti.
      TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı'nın bu konudaki eleştirilerinin sorulması üzerine Erdoğan, tüzel kişilik olarak TÜSİAD ile bir sorunlarının olamayacağını kaydetti.
      TÜSİAD camiasının içinde olanlarla da bir sorun olmasını

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde