Erdoğan ve Doğan buluştu

Erdoğan ve Doğan buluştu

Başbakan Erdoğan, TFF Başkanı Hasan Doğan'ı makamında kabul etti.

Erdoğan ve Doğan buluştu
16px
24px
27.02.2008 14:11
ABONE OLgoogle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da geçtiğimiz günlerde kongrede seçilen Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Başbakan Erdoğan'la görüşmelerinin bir nezaket ziyareti olduğunu ve Başbakan Erdoğan'la futbolun sorunları üzerine görüştüklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın kendilerine bir müjde verdiğini belirten Doğan, "Hatırlarsınız rahmetli Turgut Özal döneminde Türkiye'de statların çimlenmesi konuşuluyordu. Büyük bir dönüşüm hareketi olmuştu, tesislerin modernleşmesi, statların çimlenmesi konusunda. Bugün ise Sayın Başbakan Türkiye'deki statların hızlı bir şekilde modernleşmesi, standartlarının yükseltilmesi, seyircilerin çok daha iyi koşullarda maç seyredeceği hale geleceği modelleri hızlı şekilde uygulayacaklarının müjdesini verdi. Bunun üç tanesi biliyorsunuz. Kayseri, İstanbul ve Antalya'da ihale edildi. 7-8 tanesinin daha aynı metotla, aynı sistemle hızlı bir şekilde yapacaklarını ifade ettiler. Biz de bundan büyük mutluluk duyduk. Zaten bizim ana hedeflerimiz arasında olan bir konuydu. Genel olarak sorunları konuştuk ama Sayın Başbakan'dan bizim de futbol ailesi olarak taleplerimiz buydu" dedi.

Hasan Doğan, Başbakan Erdoğan'a günün anısı olarak bir plaket sunduklarını da sözlerine ekledi.

Başbakan Erdoğan'ın bugünkü Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması hakkında yorum yapıp yapmadığının sorulması üzerine Doğan, "Bizim işimiz maçın dışındaki futbol sorunları ile ilgili. Maçı zaten oyuncular oynuyor. Başbakan bu konuda herhangi bir yorum yapmadı" yanıtını verdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde