Erdoğan: Tüm kamu idaresi tasarruf politikasına uymak zorunda

Erdoğan: Tüm kamu idaresi tasarruf politikasına uymak zorunda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) genel kurul toplantısında konuştu: Kamuda tasarruf paketi sadece 3 yıllık bir hedef olarak görülmemelidir.

Erdoğan: Tüm kamu idaresi tasarruf politikasına uymak zorunda
16px
24px
15.05.2024 15:07Güncelleme: 15.05.2024 15:19
ABONE OLgoogle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 80. Genel Kurulu'na katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Bu paketin sadece 3 yıllık bir hedef olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, "Bu konudaki farkındalığın yüksek kalmasını sağlayacağız" diye konuştu.

Erdoğan ayrıca, "Tüm kamu idaresi tasarruf politikasına uymak zorunda" dedi. 

ODA VE BORSA BAŞKANLARINA YEŞİL PASAPORT VERİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında oda ve borsa başkanlarına yeşil pasaport verileceğinin müjdesini de paylaştı.

"SON 1 SENE İÇİNDEKİ 3 SEÇİM İŞ DÜNYAMIZI ÇOK YORDU"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satırlar şöyle:

Son 1 sene içinde ardı ardına yaşanan 3 seçim iş dünyamızı çok yordu. Başta Gazze krizi olmak üzere bölgemizde çatışmalar patlak verdi. Tek başına seçim gündeminin bile bürokrasiyi yavaşlattığı hakikattir. 31 Mart seçimlerinin geride bırakılmasıyla 4 yıllık seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz. Asıl meselelerimize daha fazla odaklanabileceğiz

"BUGÜN BİZE SERZENİŞTE BULUNANLAR YARIN BİZE İNŞALLAH HAYIR DUA EDECEKLER"

28 Mayıs seçimlerinin ardından ekonomide güçlü bir ekip kurduk. Ardından OVP ve 12. Kalkınma Planı ile gelecek  5 yıla ait yol haritamızı belirledik. Son 11 aydır da bu yol haritamızı harfiyen uyguluyoruz. Yerel seçimlerde eleştirileri göğüsleme, hatta sandıkta bedel ödeme pahasına kararlı duruşumuzu esnetmedik. Vaatlerin havada uçuştuğu bu dönemde popülizme meyletmedik. Şahsi ikbalimiz için ülke ve milletimize ilave yük oluşturacak hiçbir adım atmadık, atmayacağız. Bu özverili tavrın değeri inanıyoruz ki gelecekte daha iyi anlaşılacaktır. Bugün bize serzenişte bulunanlar yarın bize inşallah hayır dua edeceklerdir.

"YAPISAL REFORMLARI HIZLANDIRIYORUZ"

Ekonomi programımızın neticelerini çeşitli alanlarda görmeye başladık. Ekonomimiz istihdam oluşturmaya devam ediyor. İşsizlik oranı son 11 yılın en düşük seviyesine geriledi. Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planı ile gelecek 5 yıla ait yol haritamızı belirledik. Son 11 aydır da bu yol haritasını harfiyen uyguluyoruz.Ülkemizin risk primi giderek düşüyor. Rezervlerimiz 127 milyar dolar seviyesine yükseldi. Kamuda harcama kontrol ve kesintlileriyle tasarrufu artırıyoruz. Yapısal reformları hızlandırıyoruz.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde