Enka, Kelebek Mobilya hisselerini devretti

Enka, Kelebek Mobilya hisselerini devretti

Enka İnşaat, Kelebek Mobilya'nın yüzde 67'sini Özbıyık ve Göknar ailelerine devretti. Enka İnşaat'tan İMKB'ye gönderilen açıklamada...

Enka, Kelebek Mobilya hisselerini devretti
16px
24px
28.06.2006 15:45
ABONE OLgoogle

Enka İnşaat'tan İMKB'ye gönderilen açıklamada, şirketin toplam aktifleri içinde yüzde 0.2'lik dilimi oluşturan Kelebek Mobilya Sanayi ve Ticaret'teki yüzde 67 oranındaki payların Özbıyık ve Göknar ailelerine devredildiği bildirildi.

Kelebek Mobilya Sanayi ve Ticaret'ten İMKB'ye gönderilen açıklamada ise Enka Grubu'nun sahip olduğu Kelebek Mobilya hisselerinin Özbıyık ailesine devir işlemlerinin tamamlandığı kaydedildi. Açıklamada ayrıca çağrı muafiyeti talebinde bulunacağı belirtildi.

Devir sonrasında Kelebek Mobilya'nın yüzde 33.500'lük kısmı Özbıyık ailesinin ve yüzde 9.38'lik kısmı ise Göknar ailesinin oldu.

Kelebek Mobilya'nın diğer hisselerinin yüzde 4.02'si Elif Köse'ye, yüzde 5.025'i Asli Ramize Candaş'a, yüzde 5.025'i Kadriye Hasanoğlu'na ve yüzde 33'ü diğer ortaklara ait bulunuyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde