Endonezya'da 7.2 büyüklüğünde deprem

Endonezya'da 7.2 büyüklüğünde deprem

Endonezya'da 7.2 büyüklüğünde deprem oldu. Görgü tanıkları, iki dakikadan fazla süren depremde başkent Cakarta'daki büyük binaların sallandığını söyledi.

Endonezya'da 7.2 büyüklüğünde deprem
16px
24px
17.07.2006 14:45
ABONE OLgoogle

Görgü tanıkları, iki dakikadan fazla süren depremde başkent Cakarta'da büyük binaların sallandığını söyledi. Depremin merkez üssünün Java adası yakınları olduğu tahmin ediliyor.

TSUNAMİ DALGASI, JAVA ADASININ GÜNEYBATI KIYISINI VURDU

Endonezya'nın Java adasında meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremin adanın güneybatı kıyısı boyunca uzanan binaları vurduğu bildirildi.

Endonezya'daki yerel bir radyo istasyonu, iki metre yüksekliğindeki tsunami dalgasının, Java adasında evlerde ve bir otelde hasara yol açtığını duyurdu.

'TSUNAMİDE BATI CAVA'DA 5 KİŞİ ÖLDÜ'

Endonezya Devlet Başkanı Susilo Bambang Yudhoyono, Cava adasında meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremin yol açtığı tsunamide, Batı Cava'da 5 kişinin öldüğünü açıkladı.
Susilo Bambang Yudhoyono, gazetecilere yaptığı açıklamada, Batı Cava bölgesinde 5 kişinin öldüğünü söyledi. Endonezya Ulaştırma Bakanı Hatta Radcasa, tsunaminin, Batı Cava'daiki sahil kentini vurduğunu söylemişti.
ABD Jeolojik Araştırma Dairesi de 7.2 büyüklüğündeki depremden sonra Cava'nın güney sahilinde Richter ölçeğine göre 6.1 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı meydana geldiğini duyurmuştu.

ENDONEZYALI BAKAN, TSUNAMİNİN CAVA'NIN BATI SAHİLİNİ VURDUĞUNU DOĞRULADI

Endonezya Ulaştırma Bakanı Hatta Radcasa, Cava adasında meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremin yol açtığı tsunaminin, adanın batısında iki sahil kentini vurduğunu söyledi.
Radcasa, yerel El Şinta radyosuna yaptığı açıklamada, Cava'nın güneyinde yaşayanlara iç kesimlere gitmeleri çağrısında bulunarak, 'Herkes sahil şeridinden ayrılmalı' dedi.

ABD JEOLOJİK ARAŞTIRMA DAİRESİ: 'CAVA'NIN GÜNEYİNDE 6.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE ARTÇI SARSINTI OLDU'

ABD Jeolojik Araştırma Dairesi de 7.2 büyüklüğündeki depremden sonra Cava'nın güney sahilinde Richter ölçeğine göre 6.1 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı meydana geldiğini duyurdu. Görgü tanıkları, dev dalgaların bölgede ilk belirlemelere göre 3 kişinin ölümüne yol açtığını söylemişlerdi.

AVUSTRALYA'NIN CHRISTMAS ADASI İÇİN DE TSUNAMİ UYARISI YAPILDI

Endonezya'nın Cava adasında meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremden sonra Avustralya'nın Christmas Adası için de tsunami uyarısı yapıldı.

Pasifik tsunami uyarı merkezi, Endonezya'nın başkenti Cakarta'da büyük binaların sallanmasına yol açan depremin, Avustralya'nın Christmas Adası'nı da tehdit eden tsunamiye yol açabileceğini açıkladı.

Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor. Depremin, daha önce Java sahillerinde tsunamiye yol açabileceği belirtilmiş, görgü tanıkları, depremin iki dakikadan fazla sürdüğünü söylemişti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde