Endeavor Türkiye, kimleri seçti?

Endeavor Türkiye, kimleri seçti?

Etkin girişimcileri tespit edip destekleyen Endeavor Derneği Türkiye Ofisi, Kış Ülke Adayları'nı seçti.

Endeavor Türkiye, kimleri seçti?
16px
24px
20.02.2008 16:41
ABONE OLgoogle

Türk iş dünyasının önde gelen isimleri tarafından kurulan, ekonomik gelişime katkı sağlamak amacıyla etkin girişimcileri tespit edip destekleyen Endeavor Derneği Türkiye Ofisi, 14 Şubat 2008'de Kış Ülke Adayları'nı seçti. Bizitek, Dentaline, Monopoli Sigorta, Speedcity bu sene Endeavor'un Kış Jürisi'nin belirlediği etkin girişimci adayları.

Endeavor Derneği Türkiye Ofisi son bir kaç aydır yapılan çalışmalar sonucunda Kış Jürisi'ne katılmaya hak kazanan girişimci adaylarını 14 Şubat 2008'de değerlendirdi. Kış Ülke Aday Jürisi'nden sonra Nisan 2008'de Bahar Ülke Aday Jürisi gerçekleştirilecek. Bu tarihlerde yapılan seçimler sonucu belirlenen ülke adayları 1-3 Haziran tarihlerinde Istanbul'da yapılacak Uluslararası Seçim Paneli'ne katılacaklar. Bu panel sonunda da bu yılın “Endeavor Girişimcileri” belirlenecek.

Kış Ülke Aday Jürisi'ne toplam 10 girişimci katıldı ve girişimci profili, iş modeli, yenilikçi uygulamaları, büyüme potansiyeli açılarından değerlendirildi. Değerlendirmeye katılan 10 şirket arasından bir araya getirdiği teknoloji harikası donanım ve yazılım paketi ile diş hekimlerine hasta ilişkileri yönetimi, röntgen ve kamera fonksiyonları, ödeme yöntemleri gibi özellikler sunan  tıbbi cihaz şirketi Dentaline, kurumların ve bireylerin tüm elementer branşlardaki farklı poliçelerini tek poliçe mantığıyla bir günde toplayan Monopoli Sigorta, Müşteri İlişkileri Yönetimi, İş Süreçleri Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında yazılım çözümleri sunan Bizitek ve sofistike otomobil yarışları deneyimini birebir model araçlarda yaşatan, en gerçekçi simulasyonları müşterilerine sunan, eğlence/prodüksiyon şirketi olan Speedcity,  Endeavor'ın Uluslararası Seçim Paneli'ne katılmaya hak kazandılar.

Jüri üyeleri arasında Mehmet Ali Babaoğlu (Fusun Tasarım), Emin Hitay (Teknoloji Holding), Erem Karabey (Polikim), Cİndy Ko (Endeavor), Kerim Kotan (ABN Amro), Emre Mermer (Dükkan), Shwan Taha (Almamnoon), Nevzat Aydın (Yemeksepeti.com), Gökçe Kabatepe (Raymond James), Korhan Kurdoğlu (Ata Holding), ve Cem Sertoğlu (ILab)yer aldı.  Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Babaoğlu; “Endeavor'a gelen başvurular ve tutkulu girişimciler bizi heyecanlandırmaya devam ediyor. Katkımızın olacağı girişimcileri, büyüme potansiyeli olan şirketleri girişimcilerimiz olarak desteklemeye hazırız." diye görüşlerini bildirdi.  Ayrıca, Endeavor Yönetim Kurulu üyesi Emin Hitay da başvurular ve Kış Jürisi ile ilgili "Türkiye girişimcilik ruhu yüksek bir ülke. Ancak, biz girişimcilerin eksikliklerini tamamlayarak, onları etkin girişmcilere dönüştürmeyi ve farklı boyutlara taşımayı hedefliyoruz. Girişmci heyecanını hissetmek tam bir Endeavor tecrübesiydi. Girişimcilik ruhuna sahip böyle bireyler oldukça Türkiye'nin geleceğine daha güvenle bakabiliyorum".dedi.

Uluslararası Seçim Panelinde başarılı olan girişimcilere Endeavor Türkiye Ofisi ve gönüllü rehber ağı mentorluk, stratejik danışmanlık, eğitim ve sermayeye erişim fırsatları verecek. Endeavor'ın gönüllü rehber ağı arasında Endeavor Yönetim Kurulunu oluşturan Mehmet Ali Babaoğlu, Vuslat Doğan Sabancı Emin Hitay, Ali Koç, Fadi Nahas, Murat Özyeğin, Suzan Sabancı Dinçer ve Özcan Tahincioğlu ve diğer Danışma Kurulu üyeleri de bulunmaktadır.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde