Emir, Kral’dan bonkör çıktı

Emir, Kral’dan bonkör çıktı

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmet El Cabir El Sabah, Ankara'da konakladığı Sheraton Oteli'nde kendisine hizmet eden personele bahşiş yağdırdı.

Emir, Kral’dan bonkör çıktı
16px
24px
03.04.2008 09:05
ABONE OLgoogle

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmet El Cabir El Sabah, Ankara'da konakladığı Sheraton Oteli'nde kendisine hizmet eden personele bahşiş yağdırdı. El Sabah, otel çalışanlarına yaklaşık 10 bin dolar bahşiş dağıttı.

Kuveyt Emiri El Sabah'ın, Sheraton Oteli'nden ayrıldıktan sonra oteldeki her birime bir zarf bıraktığı ortaya çıktı. Yapılan hesaplamada, hizmet eden her personel kişi başı 250 dolar bahşiş aldı. Otel çalışanları, bu kadar yüksek miktarda bahşiş beklemediklerini belirtirken, Emir'e beraberinde getirdiği kendi özel aşçısı ve garsonlarının hizmet ettiği öğrenildi. Otelin kral dairesinde konaklayan Emir El Sabah'ın sadece daire içindeki televizyonun ve koltuk takımlarının yerinin değiştirilmesini istediği, Kral Abdullah'ın yaptığı gibi odada tadilat istemediği de belirtildi. Emir ve beraberindekiler için otelde 80 oda ayırtılmıştı.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, ilk Türkiye ziyaretinde konakladığı Swissotel personeline 4 bin dolar bahşiş bırakırken, Sheraton Oteli'nde kalan Prens Abdülaziz de personele 5 bin dolar bahşiş bırakmıştı.

Volkan Yanardağ/Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde