Ekstrelerde renkli dönem

Ekstrelerde renkli dönem

Güvenliği uluslararası kuruluşlarca onaylanan Provus'un yeni ürünü Full Color sayesinde ekstreler bambaşka bir yüze bürünüyor.

Ekstrelerde renkli dönem
16px
24px
22.10.2008 15:29
ABONE OLgoogle

Yeni ekstrelerde %100 kişiselleştirme imkanı bulunuyor. Artık her tüketici için kişisel özelliklerine uygun ayrı bir ekstre basmak mümkün hale gelecek. Full Color ile birlikte son dakika değişiklikleri ve son dakika kampanyalarının duyurulması, ekstre üzerine reklam alma imkanı, aynı dönem içinde birden fazla kampanya yapılabilmesi, filmden tabakaya geçerken ve diğer matbaa sürecinde yaşanacak problemlerin ortadan kalkması gibi avantajlar sağlanacak.

Full Color ile basılan ekstrelerin sağladığı kişiselleştirme imkanı işletmelere bir takım avantajlar sağlayarak rakiplerine göre daha aktif hale gelmelerini de sağlayacak. Buna göre %36 daha hızlı tepki verme, %24 talebin artması,  %47 daha fazla tekrar satış imkanı ve % 47 gelir artışı hedefleniyor.

 Provus Genel Müdürü Alp Hepkarabelli, bugüne kadar uygulamada olan ekstrelerin daha zayıf görsellik, genellikle siyah beyaz ağırlıklı olma, zor okunma, çok az kişiselleştirme, müşteriyi ilgilendirmeyen fazla bilgi yoğunluğu, rekabetçilikten uzak olma, ürün veya şirket imajı hakkında bilgilendirme eksikliği, diğer rakiplerden farklılık oluşturmaması,  ve kişiye özel mesajların azlığı gibi dezavantajlar taşıdığını ifade etti.

Artık yeni dönemle birlikte standart ekstre mantığının tarihe karışacağını anlatan Hepkarabelli, “Yüksek değerde Ekstrelerde Finansal bilgiler, hesaptaki yatırımın performansı ve müşterinin bankayı sadece ekstre sayesinde izleyebilmesi sağlanıyor. İşletmeler Yeni bir ürün ve kampanyayı hızlı bir şekilde devreye alabildiği gibi bir taraftan marka imajlarını artırabilir diğer taraftan da pazardaki rakiplerine gore farklılık ortaya koyup yeni müşterilere ulaşabilir.” Dedi.

 Eşinizin Doğum gününü Hesap Ekstresiyle hatırlayacaksınız 

Küresel piyasalarda başlayan ve Türkiye'de de etkisini gösteren Küresel Mali krize rağmen yatırımlarına devam ettiklerini anlatan Hepkarabelli, “290 kişilik ekibimizle büyümemizi sürdürüyoruz. Mali anlamda her yıl ortalama yüzde 45 büyüdük. Son 12 aylık büyümemiz de yüzde 46 olarak gerçekleşti. Türkiye'de yıl sonunda 60 milyon zarflama hizmetine ulaşacağız. Müşterilerimizin maliyetlerini azaltıyoruz.

Bu nedenle kriz ortamlarından etkilenmiyoruz. İşletmeler maliyetlerini kısmak istediği durumlarda onlara avantaj sağlıyoruz. Yeni ürünümüz full color ile dünyada bu alanda ilk defa bu kalitede üretim yapan şirket olduk. Bu teknolojiyle her kişiye ayrı mesajlar özel kutlama ve dilkler gönderilebiliyor. Örneğin bana giyim firmaları, eşime kozmetik ürünleri ve oğluma da araba veya motorsiklet reklamları ayrı ayrı gönderilebiliyor. Tuttuğunuz takımla ilgili mesajlar olabilir. Eşinin doğum günü veya diğer özel günleri ekstrede bankanız veya GSm operatörünüz size gönderebilir. Şu anki sistemde benim arabam yok veya çocuğum yok ama bana bu alanlarda reklam geliyorsa ben bakmadan cope atabilirim. Fakat her ihtiyaç ve ilgi alanı g-haracamalardan belirlenip yüksek katma değer sağlanabilir.” dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde