Eczacıbaşı’na 2. ölüm tehdidi

Eczacıbaşı’na 2. ölüm tehdidi

Bülent Eczacıbaşı’nın, “Bana eylem yapacaklarını söyleyen biri tarafından tehdit ediliyorum” diye yeni bir ihbarda bulunduğu ortaya çıktı. Polis, şantajcıların kimliğini tespit etti.

Eczacıbaşı’na 2. ölüm tehdidi
16px
24px
22.07.2006 16:47Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'nı yaklaşık 4 aydır telefonla tehdit eden kişilerin isimleri belirlendi. Polis, ünlü işadamını arayarak, kendisine karşı eylem hazırlığında olduklarını söyleyen kişilerin Tarkan ve Kamil Öztürk olduğunu tespit etti.

İKİNCİ KEZ TEHDİT ETTİLER

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne 1 Haziran 2006 günü yaptığı ziyaretin gerekçesini, “Kanyon Alışveriş Merkezi'nin açılışı sırasında güvenliği sağladıkları için teşekküre geldim" diye açıklayan Bülent Eczacıbaşı'nın tehdit telefonları aldığı ortaya çıkmıştı. Eczacıbaşı'nın 14 Nisan 2006 günü polise ve Şişli Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu öğrenilmişti. Polis ve savcılık soruşturma başlatırken, ünlü işadamının tehdit telefonları almaya devam ettiği ortaya çıktı. Eczacıbaşı, 28 Haziran’da ikinci kez Şişli Savcılığı'na başvurarak, aynı kişiler tarafından tekrar tehdit edildiğini söyledi. Eczacıbaşı, dilekçesinde, “Asistanımı ve beni daha önce arayan şahıs, 27 Haziran 2006 günü saat 16.15 sıralarında yeniden asistanımı aramıştır. Arayan şahıs, yurtdışından bir telefon numarası vererek, kendisine bu numaradan ulaşabileceğimi söylemiş" dedi. Eczacıbaşı, telefondaki kişilerin kendisine karşı eylem hazırlığında olduğunu söylediklerini belirtti.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Eczacıbaşı, tehdit telefonlarına ilişkin kayıtlarını da savcılığa teslim etti. Savcılık, ses kayıtlarını Emniyet Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne gönderdi. Bu arada teknik takibe başlayan polis, ünlü işadamını tehdit ettikleri ileri sürülen kişilerin Tarkan ve Kamil Öztürk olduğunu tespit etti.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde