Doktor Öz'den uçakta acil müdahale

Doktor Öz'den uçakta acil müdahale

ABD'nin en sevilen doktorlarından biri olan Mehmet Öz bindiği uçakta bir yolcunun rahatsızlanmasına hemen müdahale ederek gündem oldu.

Doktor Öz'den uçakta acil müdahale
16px
24px
15.06.2024 11:56Güncelleme: 15.06.2024 12:14
ABONE OLgoogle

Dr. Mehmet Öz, New York'tan Meksika'daki Cabo San Lucas'a gitmek üzere yola çıkan tarifeli uçakta fenalaşan bir yolcuya müdahale ederek hayatını kurtardı. 

Dün uçağın kalkışından bir saat sonra yaşanan olayda Dr. Öz fenalaşan yolcuya yardım etti. Geçen seçimlerde Cumhuriyetçiler adına senatör adayı olan ve kaybeden 64 yaşındaki Dr. Öz'ün duruma müdahale etmesi büyük övgü topladı. 

HEMEN MÜDAHALE ETTİ

ABD'nin çok okunan internet sitelerinden TMZ'ye konuşan Dr. Öz, "Ben bir düğün için Meksika'ya gidiyordum ve hosteslerin uçakta bir doktor olup olmadığını sorduğunu duydum. Yolcu bir bayılıp bir ayılıyordu yolculuk boyunca. Orta yaşlı sağlıklı bir adamdı ve gerekli müdahaleleri yaptım. Biraz oksijen ve portakal suyu ile kendisine geldi" dedi.  Dr. Öz, yolcunun kan şekeri düştüğü için portakal suyu verdiğini söylerken, "Oksijen kullandığımız en iyi ilaç" yorumunu yaptı. 

ABD medyasına konuşan diğer yolcular Dr. Öz'ün hastaya ihtiyaç duyması halinde araması için telefonunu verdiğini de söyledi. 

Dr. Öz, 2021'de de Newark Havalimanı'nda bayılan bir adama müdahale etmiş ve kalp masajı yaparak adamı hayata döndürmüştü.

patronlardunyasi.com

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde