Diyarbakır'da 5 şehidimiz var, acımız büyük

Diyarbakır'da 5 şehidimiz var, acımız büyük

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, saldırda 5 kişinin kaybettiğini belirterek, "Acımız büyük" dedi.

Diyarbakır'da 5 şehidimiz var, acımız büyük
16px
24px
08.10.2008 21:42
ABONE OLgoogle

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, polis meslek yüksek okulunun servis aracına yapılan saldırda 5 kişinin kaybettiğini belirterek, "Acımız büyük" dedi.

Bakan Atalay, Meclis'te yaptığı açıklamada, polis meslek yüksek okulu servisine yapılan çapraz ateş sonucunda 19 kişinin yaralandığını, bunlardan 5'inin daha sonra şehit olduğunu belirtti. Saldırada el bombalarının da kullanıldığını ifade eden Atalay, "Çapraz ateşe tabii tutuluyorlar. El bombaları da var. Önce yararlılarımız vardı. Zaman geçtikçe yararılarımızdan bazılarını kaybettik. Gelen haber 5 şehidimizin olduğu yönünde. Halen durumu ağır olan ve tameliyata alınan yaralılarımız var. Onlardan da korkuyoruz." dedi.

Olayı gerçekleştirenlerin eşgallerinin belirlendiğini ve bazı tespitlerinin olduğunu açıklayan Atalay, çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Diyarbakır Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu'na ait servis aracı, içindeki personeli şehir merkezine götürürken saat 17.25 sıralarında Aziziye Mahallesi Seyrantepe mevkiinde teröristlerin çapraz ateşli ve elbombalı saldırısına uğradı. Uzun namlulu silahlarla taranan ve el bombalarının atıldığı hain saldırıda servis aracında bulunan 4'ü polis 5 kişi şehit oldu. Şehitlerden dördünün kimlikleri belirlendi. Şehitlerden üç polisin Adem Seyfioğlu, Ramazan Tavşancı, Ahmet Kılıçarslan olduğu belirtildi. Diyarbakır valiliği diğer şehitin ise teknik yardımcı şoför Vedat Ulu olduğunu duyurdu. Yaralılardan durumu ağır olanlar olduğu öğrenildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde