Derviş Günday'ın 30 yıllık saltanatı yıkıldı

Derviş Günday'ın 30 yıllık saltanatı yıkıldı

Derviş Günday'ın Ankara Şoförler Odası'nda 30 yıldır devam eden saltanatı sona erdi.

Derviş Günday'ın 30 yıllık saltanatı yıkıldı
16px
24px
23.10.2008 08:58
ABONE OLgoogle

CHP Çorum Milletvekili Derviş Günday'ın Ankara Şoförler Odası'nda 30 yıldır devam eden saltanatı sona erdi. Hafta sonu yapılan genel kurulda 1979 yılından bu yana ilk kez Derviş Günday veya desteklediği aday dışında bir isim oda başkanlığına seçildi.   
 
Milletvekili sıfatına rağmen genel kurulda Hamdi Çelik'e destek verip yönetim kurulu listesinde yer alan Günday, seçim günü tüm şoför esnafına çok sayıda telefon mesajı geçerek destek istedi.

Ancak seçimleri rakibi Mehmet Yiğiner kazandı. Böylece yıllarca şoförler odası, şoförler federasyonu ve esnaf-sanatkar konfederasyonunda başkanlık yapan Günday'ın esnaf camiası üzerindeki etkinliği yıkıldı.

Çeşitli yolsuzluklar yaptığına dair mahkeme kararları bulunan Günday, CHP milletvekili seçilip fiilî olarak uzaklaştığı esnaf camiasındaki gücünü de kaybetti. Günday, 19 yıl boyunca Türkiye Şoförler Federasyonu, 17 yıl boyunca da Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) başkanlığı yapmıştı.

Habib Güler/Zaman

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde