Demirel kardeşler şov yaptı

Demirel kardeşler şov yaptı

Eski cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve kardeşi Şevket, memleketlerinde şov yaptı

Demirel kardeşler şov yaptı
16px
24px
02.06.2008 19:00
ABONE OLgoogle
9. Cumhurbaşkanı, kendi adını taşıyan Süleyman Demirel Üniversitesi'nin (SDÜ) yılsonu mezuniyet törenine katılmak üzere Isparta'ya geldi. Kendi ismini taşıyan Demokrat Müzesi'nde incelemelerde bulunan Demirel, burada 'İşte halk, iste sandık, işte eser" dedi.

Saat 11.00'da Süleyman Demirel Havalimanı'na özel bir uçakla inen Demirel, Isparta Valisi Şemsettin Uzun ve SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar olmak üzere çok sayıda protokol ve aile bireyleri karşıladı. Demirel buradan karayolu ile doğup büyüdüğü İslamköy'e gitti. Demirel aile kabristanında aile büyüklerini tek tek ziyaret etti. Demirel, ardından Çaltepe'de yapımı işadamı Şevket Demirel tarafından gerçekleştirilen anıt mezar alanını gezdi. Kendi ismini taşıyan Demokrat Müzesi'nde incelemelerde bulunan Demirel, burada 'İşte halk, iste sandık, işte eser." dedi.

Demirel burada işadamı Şevket Demirel tarafından geçen hafta TMSF'den tekrar geri alınan ORKAV bünyesindeki kavaklıkta öğle yemeği yedi. Demirel'e burada Isparta Tandırı ve hoşafı ve irmik helvası ikram edildi. Demirel, yemek sonrasında SDÜ yılsonu mezuniyet töreni öncesinde konferans vermek için gezisine son verdi.

Bu arada şirketlerine 2005 yılında TMSF tarafından el konulduktan sonra geçtiğimiz ay içerisinde yapılan bir anlaşma ile şirketlerini geri alan işadamı Şevket Demirel, abisi 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile birlikte memleketi Isparta'da gövde gösterisi yaptı. Oldukça neşeli oldukları görülen Demirel kardeşler, yakın bir zamanda Isparta için yeni projelere imza atacakları mesajını verdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde