Çiçek: AB üyeliği heyecamızda ve kafamızda hiçbir değişiklik yok

Çiçek: AB üyeliği heyecamızda ve kafamızda hiçbir değişiklik yok

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği sürecinde yapması gereken reformlarda herhangi bir yavaşlama olmadığını belirterek

Çiçek: AB üyeliği heyecamızda ve kafamızda hiçbir değişiklik yok
16px
24px
19.06.2006 22:35
ABONE OLgoogle

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği sürecinde yapması gereken reformlarda herhangi bir yavaşlama olmadığını belirterek, "Bizim bu süreçle ilgili heyecanımızda ve kafamızda hiçbir değişilik yoktur. Hükümet olarak AB kararlılığımız devam ediyor" dedi.

Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yapan Çiçek, Türkiye'de reform sürecinin yavaşladığı eleştirilerine katılmadığını, bu tür iddiaları atanların olayı somutlaştırması gerektiğini belirtti. Çiçek, "Bizim bu süreçle ilgili heyecanımızda ve kafamızda hiçbir değişilik yoktur. Hükümet olarak AB kararlılığımız devam ediyor" dedi.

AB sürecinin kolay bir süreç olmadığını ifade eden Çiçek, 3,5 yıllık sürecin zorlu geçtiğini ancak bazı kazanımlar elde edildiğini söyledi. Çiçek, AB sürecinde sadece Türkiye'nin değil AB'nin de taahhütleri olduğunu kaydederek, AB'nin Kıbrıs konusunda KKTC'ye verdiği tahahhütleri yerine getirmesi gerektiğini hatırlatttı.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde