CHP'ye 'Kundakçı' suçlaması

CHP'ye 'Kundakçı' suçlaması

Erdoğan, Baykal'ın, 'telekulak' iddiaları ile ilgili açıklamalarına sert yanıt verdi

CHP'ye 'Kundakçı' suçlaması
16px
24px
30.05.2008 20:04
ABONE OLgoogle
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, 'telekulak' iddiaları ile ilgili açıklamalarına, "CHP, planlayarak ülkenin iyimser gündemini kundaklamıştır" şeklinde cevap verdi.

CHP'nin telekulak iddiasıyla GAP eylem planını sabote etme yoluna girdiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, ''CHP; planlayarak, isteyerek, bilerek, taammüden ülkenin iyimser gündemini kundaklamıştır. Ateşe vermiştir'' dedi.

AK Parti MYK Toplantısı ardından, CHP'nin, 'dinleniyoruz' iddiaları hakkında konuşan Başbakan Erdoğan, hukuksuzluğa asla izin vermeyeceklerini söyleyerek, yasadışı dinleme suçlarına cezaları kendileri döneminde ağırlaştırdıklarını hatırlattı.

''Ya bu iddiaları ispatlayacaklar ya da altında kalacaklar'' diyen Erdoğan, Vakit Gazetesi'nde çıkan haberin ardından CHP'nin 5 gün sonra suç duyurusunda bulunduğunu ifade ederek, ''Acaba bu gazete 5 gün sonra mı okundu, acaba CHP neden hemen yargıya başvurmadı'' dedi.

CHP'nin olaydan 5 gün sonra suç duyurusunda bulunduğuna dikkat çeken Erdoğan, hükümet olarak Baykal'ın iddialarını hemen yargıya taşıdıklarını belirtti. CHP'nin gensoru başvurularına da değinen Erdoğan, ''CHP, gensorunun izzetiyle oynadı. Ya bu iddiaları ispatlayacaklar ya da altında kalacaklar. Biz hodri meydan dedik. CHP'den, Baykal'dan hala ses yok'' şeklinde konuştu. CHP'nin iddialarının peşini bırakmayacaklarını söyleyen Erdoğan, ''Nereye kaçarlarsa kaçsınlar arkalarında olacağız. Hangi deliğe girerlerse girsinler bulacağız'' şeklinde konuştu.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın, Elmadağ'da ''Hac ve Hz. Muhammed'' hakkında alaycı uslüpla sarfettiği konuşmaları da hatırlatan Erdoğan, ''Öncelikle CHP'nin Genel Sekreteri Önder Sav, yüzde 99'u müslüman olan bu ülkenin insanlarından özür dilemelidir. Ülke insanının dini duygularıyla alay eden Önder Sav ve CHP telaş içindedir. Bir yanlış davranışın üzerini başka bir yanlışla örtmeye çalışmak yerine ülke insanından özür dilenmelidir'' dedi.

Manevi değerleriyle Önder Sav'ın alay ettiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, Sav'a şöyle seslendi: ''Bu iş avukatla değil sizin dilinizle, özür dilemenizle çözülür.''

CHP'nin, bu davranışıyla hala tek parti dönemi özlemi içinde olduğunu söyleyen Erdoğan, ''Belki de CHP hala tek parti döneminin özlemi içinde. Kendilerini hala 1940'lı yıllarda sanan CHP ve onun genel sekreteri Önder Sav, devletin valisini de il başkanı sanıyor. Ona göre davranıyor'' dedi.

Kendilerini sürekli olarak kadrolaşma iddialarıyla itham eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a seslenen Erdoğan, ''Eğer kadrolaşma olsaydı, CHP'de Sayın Sav'ın odasında oturan devletin Valisi'ni 5 yıl o görevde tutmazdık. Görevden alırdık'' diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde