CEO’lar zirvesi ertelendi

CEO’lar zirvesi ertelendi

BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK OLAN CEO'LAR ZİRVESİ HAZİRAN AYINA ERTELENDİ.

CEO’lar zirvesi ertelendi
16px
24px
22.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Şaban Erdikler, bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan ve daha önce 10-11 Mayıs’ta yapılması planlanan Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı’nın Haziran sonuna ertelendiğini belirterek, toplantıya uluslararası yabancı şirketlerden 25 civarında CEO ve başkanın katılmasının beklendiğini kaydetti. Erdikler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantının, Başbakan’ın programı nedeniyle ertelendiğini öğrendiklerini ifade etti.

Yatırım Danışma Konseyi’nin geçen yılki ikinci toplantısına katılan 19 CEO ve başkanın Türkiye’de sağlanan gelişmelerin yerinde ve etkili olduğu yönünde fikirler ortaya koyduklarını belirten Erdikler, bu yılki toplantıya daha önceden katılan CEO’ların yanı sıra Türkiye’ye ilgi gösteren yeni firmaların yöneticilerinin de davet edilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Dernek olarak geçen yıl olduğu gibi bu yıl da toplantıda temsil edilecek uluslararası yabancı şirketlerin Türkiye’deki temsilcileriyle toplantı öncesinde, Haziran ayı başında bir araya geleceklerini kaydeden Erdikler, burada Hazine Müsteşarlığı’nın Türkiye’de son bir yıl içinde sağlanan iyileştirmeler ve gelişmeleri ele alacağı raporu masaya yatırıp özellikle mevzuat ve uygulama alanında karşılaşılan sorunlar üzerinde görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade etti.

Geçtiğimiz yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, Devlet Bakan Ali Babacan’ın ev sahipliğinde ve Hazine Müsteşarlığı’nın koordinatörlüğünde İstanbul’da yapılan toplantıya, toplam sermayeleri 456 milyar Euro olan ve 2004 yılı cirosu yaklaşık 900 milyar Euro seviyesinde gerçekleşen, dünyanın en büyük şirketlerinden 19 başkan ve CEO katılmıştı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde