Canaydın'dan 11 sözü

Canaydın'dan 11 sözü

Özhan Canaydın, Teknik Direktör Gerets'in "Sol kanada sol ayakla orta yapan birini istiyorum" sözlerini hatırlattı ve "Klasik anlamda sol açık alacağız" dedi. Başkan'ın ilk hedefi Pires, alternatifi ise Denilson

Canaydın'dan 11 sözü
16px
24px
26.07.2005 00:00
ABONE OLgoogle

SOL KANATTAN SOL AYAKLA ORTA YAPACAK
Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın transferdeki tüm gelişmeleri Şampiyon'a anlattı. Teknik direktör Eric Gerets'in net bir şekilde sol kanada, sol ayakla orta yapacak bir oyuncu istediğini belirten Canaydın, "10 numarayı bitirdik. Şimdi klasik anlamda bir 11 numara alacağız" diye konuştu. Galatasaray'ın doğru yolda ilerlediğini de belirten Canaydın, sol kanat için düşündükleri ilk ismin ise Robert Pires olduğunu söyledi.

GERETS, PIRES'İN ALINMASINI İSTİYOR
Pires'le sürdürülen görüşmelerin kısa sürede netliğe kavuşacağını belirten Canaydın, Fransız oyuncuyu Gerets'in de çok istemesi nedeniyle önceliği ona verdiklerini söyledi. Pires'le arada menacerlerden kaynaklanan birkaç küçük pürüz kaldığını ifade eden Canaydın, "11 numara" için ikinci adayın ise Brezilyalı Denilson olduğunu belirtti. 28 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun kulübü Real Betis'le görüşmelere başlandı.

JUVENTUS PIRES İÇİN YENİDEN BASTIRIYOR
Bu arada Juventus'un da Pires için yeniden devreye girdiği öğrenildi. Fransız yıldızı, İtalya'ya pazarlamakta direnen menaceri Stephane Courbis, "Juventus, Pires'i Vieira ile birlikte oynatmak istiyor. Arsenal de orta alana yeni bir isim aradığından Hırvat oyuncusu Igor Tudor'la takas önerecek" dedi. Ancak Arsenal'in hocası Wenger, Peres'i Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir takıma vermemekte kararlı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde