Caddede kaçak yarış kanlı bitti; 8 ölü

Caddede kaçak yarış kanlı bitti; 8 ölü

ABD'de "Route 210" karayolu üzerinde yapılan bir kaçak otomobil yarışı kanlı bitti

Caddede kaçak yarış kanlı bitti; 8 ölü
16px
24px
17.02.2008 21:20
ABONE OLgoogle

ABD'nin başkenti Washington'ın 32 kilometre güneyinde, "Route 210" karayolu üzerinde yapılan bir kaçak otomobil yarışı kanlı bitti. Dün sabah saatlerinde yarış devam ederken, karayolundan geçen bir başka araç, yarışı seyreden grubun içine daldı. Prince George's County polisi, Maryland eyaletine bağlı Accokeek mevkiinde meydana gelen kaz ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Polisinin verdiği bilgiye göre, kaçak otomobil yarışçılarının favori mekanlarından olan Route 210 üzerinde, sabaha karşı 3 sularında yarışan iki otomobilin geçmesinin ardından, yarışla ilgisi olamayan beyaz bir sedan otomobil, karanlıktaki seyircilerin arasına daldı.

Hafif yaralanan şoförün, sorgusu devam ederken, kendisi hakkında henüz cezai bir işlem yapılmadı. Bir polis şefi, "Bu 14 yıllık meslek hayatımda gördüğüm en dehşet verici manzara. Her yerde ceset vardı" diyerek, olay yerinde yaşanan dehşete dikkat çekti. Kazada 8 kişi ölürken, 5 kişi de yaralandı. Ülkede her yıl yüzlerce kişi, kaçak sokak yarışlarında hayatını kaybediyor. Bazı eyaletlerde polisin, sokak yarışı için dizayn edilmiş araçları trafikte durdurarak el koyma yetkisi var.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde